Zawisza Bydgoszcz

[PES 11vs11] 05-11.04.2021 – podsumowanie tygodnia!

14 kwietnia 2021

Początek tygodnia rozpoczęliśmy od meczu w ćwierćfinale pucharu polskiej ligi EPL. Naszym rywalem był ASL eSport Team, z którym to zespołem mieliśmy 1 przegraną i 1 wygraną w tym sezonie ligi (kolejno 3:6 i 3:2).

Nasi zwodnicy wyszli na boisko zmotywowani, po meczu ze Śląskiem, a także z nowym ustawieniem. Tego dnia dosłownie wszystko zagrało jak należy. Zagraliśmy niczym w bajce, już od 10′ spotkania prowadząc 1:0, po strzale nie kogo innego jak Jakubika. Do 20′ było już 2:0 dla naszych, a w okolicach 35′ prowadziliśmy 3:0. Straciliśmy gola do szatni po rzucie rożnym i było 3:1 na tablicy wyników do przerwy. Przeważaliśmy w strzałach i posiadaniu piłki. W drugiej połowie dalej graliśmy swoje. Wynik meczu ustawił Jay bramką na 4:1 w okolicach 85′ spotkania! Wygraliśmy ten mecz 4:1 i zameldowaliśmy się w półfinale pucharu ligi EPL!


W środku tygodnia rozegraliśmy sparingi i szykowaliśmy się na niedzielny pojedynek przeciwko drużynie Motor Lublin w ramach I Ligi EPL. Pierwszy mecz nie ułożył się najlepiej dla naszych. Pomimo hat-tricka Jakubika i gola oraz asysty Nowaka, przegraliśmy ten pojedynek jedną bramką, bo 4:5.
W drugim meczu potrzeba nam było jakiegoś orzeźwienia. Przyszło bardzo szybko, bo już w 6′ po asyście Mughada, piłkę do siatki naszych rywali skierował Jay! Nie wiadomo jednak czemu ta bramka zamiast nas rozbudzić zupełnie na odwrót zamroziła naszych na całą pierwszą połowę i to rywal przejął inicjatywę oddając sporo strzałów, a po jednym z nich straciliśmy gola. Do przerwy był wynik 1:1.Kapitan zespołu Ciesielski ewidentnie coś powiedział kolegom w szatni, bo druga połowa wyglądała już zdecydowanie inaczej. Częściej przejmowaliśmy inicjatywę i ponownie zaczęliśmy prowokować rywala do popełnienia błędu. W 53′ szał na trybunach, bo zdobyliśmy bramkę na 2:1! Tym razem asystował Jay, a gola dla naszych zdobył Jakubik. Od tego momentu rozpoczęło się granie na zmianę – raz jedni atakowali, raz drudzy. Straciliśmy bramkę na 2:2 i dopiero w 76′ po podaniu Ciesielskiego do Jakubika, ten zdobywa gola na 3:2! Euforia jednak nie mogła trwać długo, straciliśmy gola na 3:3, a mecz chylił się ku końcowi. W 91′ spotkania – doliczonym czasie gry, nasi rywale mieli rzut rożny, po którym padła bramka na 3:4.

Mniej wytrwali kibicie stanęli z krzesełek i powoli zaczynali udawać się do bram stadionu. Na szczęście nasi piłkarze zostali na boisku. Zdeterminowani postawili wszystko na jedną kartę i niczym lew poszli do przodu. Dzięki tej determinacji w 96′ piłka wylądowała na nodze Jakubika i ten precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce rywali, ustanawiając 4:4 na tablicy wyników, a samemu po raz kolejny ciesząc się ze zdobycia hat-tricka! Mecz zakończył się remisem, po którym nasi mieli pewny niedosyt, jednak biorąc pod uwagę pierwszą połowę, wynik wydaje się sprawiedliwy. Z tej potyczki wyszliśmy z zaledwie 1 punktem do tabeli, jednak jak sami przeczytaliście, emocji nie brakowało.


Zapraszamy Was do śledzenia meczy Zawiszy Bydgoszcz eSports na jednym z kanałów na platformie Twitch: „SangajKubuto” i „schematyczny_”.

Michał „Schemat” Wierzbicki
(Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz eSports i autor Graczem-od-dziecka.pl)