Zawisza Bydgoszcz

[PES 11vs11] 12-18.04.2021 – podsumowanie tygodnia!

21 kwietnia 2021

We wtorek, nasi piłkarze rozegrali 3. i 4. kolejkę w ramach polskiej Ligi EPL – PRO, w której wszyscy grają zawodnikami stworzonymi na swój wizerunek. Po przegranych dwóch meczach ze Śląskiem Wrocław, zajmowaliśmy 9. miejsce w tabeli. Naszym rywalem był Team ESC PRO. Pierwsze spotkanie mogło się podobać, bo staraliśmy się dotrzymać tempa rywalom. Przy stanie 3:3, jeden z naszych zawodników otrzymał czerwoną kartkę i bardzo ciężko było utrzymać ten wynik. Mecz zakończył się przegraną naszego zespołu 3:5.


W drugim meczu graliśmy dobrze do około 30′ spotkania kiedy za niecelowy wślizg w polu karny, czerwoną kartkę otrzymał kolejny z naszych zawodników. Wtedy jeszcze nie przegrywaliśmy, ponieważ karnego wybronił Bednarek. Później już jednak rywal przejął inicjatywę i nastrzelał naszym kolejne 5 bramek, a mecz ten zakończył się przegraną naszego zespołu 0:5.


Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz eSports wiedzieli jednak, że obie ostatnie przegrane – wcześniej wspomniana oraz ta ze Śląskiem Wrocław – były z naprawdę dobrymi zespołami i musimy pokazać, że potrafimy grać w wirtualną piłkę. W międzyczasie dobiegły końca rozgrywki w zagranicznej V Lidze Caelum, w której nasz zespół zajął miejsce 3 i tym samym awansował do IV Ligi, brawo!


Świętowanie odłożyliśmy jednak na później, przed nami była ostatnia kolejka zagranicznej ligi PES Pro. Przed nami był pojedynek z drużyną TENON, która zajmowała 3. miejsce przed tą kolejką, my natomiast zajmowaliśmy pozycję 8. Było to naprawdę jedno z milszych dla oka spotkań naszej drużyny tego sezonu! Już w 3′ meczu po asyście Jay’a, bramkę zdobywa Magdi! Drużyna zaczęła grać swoje, a w 17′ wynik na 2:0 podwyższył świetnie dysponowany tego dnia Jay! Apetyt mieliśmy na więcej i po kolejnych 2′ prowadziliśmy już 3:0, po asyście Ciesielskiego i bramce Magdiego. W 25′ strzeliliśmy kolejną bramkę po strzale Magdiego – ten odhaczył hat-tricka, a kibice na wirtualnym stadionie z dumą krzyczeli „Zawisza”! Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:3, a swoją czwartą bramkę tego dnia zdobył Magdi – dokładnie w 71′.


Drugi mecz mieliśmy również pod kontrolą choć wynik był nieco bardziej rwany. My strzelaliśmy w 18′ asysta Jay’a, gol Magdiego, w 21′ asysta Magdiego i gol Jay’a (cóż za duet), w 37′ asysta Ciesielskiego i gol Lewickiego i w 47′ asysta Magdiego i gol Lewickiego. W wygraniu meczu nie przeszkodziła nawet czerwona kartka dla naszego zespołu, otrzymana w 91′ – mecz zakończyliśmy wygraną 4:3!
Z dorobkiem 40 punktów zajęliśmy 7. miejsce w środku tabeli na 14 zespołów, a przed nami był tylko jeden polski zespół z dorobkiem 41 punktów – Hutnik Kraków, który zajął 6 miejsce. Była to bardzo wyrównana liga trzymająca wysoki poziom.


Po zdobyciu kompletu punktów w dwumeczu mieliśmy ogromny apetyt na więcej. W piątek o 21:30 mieliśmy do rozegrania dwa mecze z drużyną Pogoń Szczecin w ramach EPL PRO, w której nasi grali zawodnikami wykreowanymi przez siebie. Po czterech meczach zajmowaliśmy ostatnie 11. miejsce, ale jak wspomniałem wcześniej, wiedzieliśmy, że obaj poprzedni rywale byli z najwyższej półki. Pogoń Szczecin to również bardzo dobra drużyna. Tym bardziej cieszył widok tego, jak grali nasi!


W pierwszym meczu od samego początku mocno przycisnęliśmy rywala, do tego stopnia, że ten już w 2′ spotkania wbił sobie bramkę samobójczą i zaczęliśmy prowadzić 1:0! Zaczęliśmy kontrolować grę. W 31′ świetnym ustawieniem i strzałem na bramkę popisał się kapitan naszego zespołu – Ciesielski – zdobywając bramkę na 2:0! Cały czas kontrolowaliśmy grę, próbując podnieść wynik, lecz nieskutecznie. Przeciwnik zdołał zdobyć bramkę kontaktową z rzutu rożnego, jednak nic więcej nie był w stanie zrobić, a mecz ten zakończyliśmy wygraną 2:1! Genialnie tego dnia zagrał m.in. Falkowski, otrzymując wysokie noty przyznane przez algorytm gry.

Drugi mecz udało się zagrać bardzo podobnie. Na tyle podobnie, że rywal strzelił sobie kolejnego samobója, również otwierającego wynik! Tym razem jednak gol ten padł nieco później, bo w 21′ spotkania. W 41′ bramkę na 2:0 zdobył Jakubik po asyście Jay’a. Przeciwnik nie był w stanie zrobić nic. Świetnie zagrali nasi obrońcy jak i bramkarz Bednarek. Zakończyliśmy ten mecz wynikiem 2:0 i zainkasowaliśmy kolejny komplet punktów.


Był to bardzo konstruktywny tydzień dla naszego zespołu, w którym udało się pokazać, że potrafimy grać w piłkę i zdobywać komplety punktów.
Pamiętaj, że wszystkie mecze naszej drużyny możesz oglądać online na jednym z dwóch kanałów Twitch: „sangajkubuto” i „schematyczny_” – zachęcamy do subskrypcji.
Michał „Schemat” Wierzbicki
(Zawodnik Zawiszy Bydgoszcze eSports i autor Graczem-od-dziecka.pl)