Spotkanie trenerów grup młodzieżowych za nami!

Kolejne cykliczne spotkanie trenerów grup młodzieżowych za nami. Podczas spotkań trenerzy zdobywają kolejną wiedzę pozwalającą podnieść jakość szkolenia.
Warsztaty obejmują tematykę szkoleniową, gdzie kadra trenerska zapoznawana jest z technologią pracy oraz ideologią myśli przewodniej. Ponadto zakres rozwoju kadry trenerskiej został dodatkowo rozbudowany o kolejne doświadczenia poprzez zdobycie certyfikatów trenerów przygotowania motorycznego, zorganizowany przez Centrum Kształcenia Kadr Sportowych we Wrocławiu.
Trenerzy Radosław Kliszewski oraz Patryk Piechocki mieli przyjemność rozwoju w obszarach motorycznych i chętnie podzielili się nabytą wiedzą, w trakcie ostatnich warsztatów prowadzonych przez Dyrektora ds. rozwoju Macieja Meggera.

 

Czy zadowoleni są trenerzy ze szkolenia w jakim brali udział ?
R.K: Tak moje oczekiwania względem wiedzy, którą nabyłem w szkoleniu zostały w zaspokojone.

 

Co to za kurs i czego dotyczył?
R.K: Braliśmy udział w kursie organizowanym przez Centrum Kształcenia Kadr Sportowych z główną siedzibą w Białej Podlaskiej. Ukierunkowany był na specjalizację z przygotowania motorycznego.

 

Kto prowadził szkolenie?
R.K: Za szkolenie odpowiedzialnym był Kacper Półtorak, na co dzień zajmujący się fizjoterapią sportową. Jest specjalistą od neurorehabilitacji a także współpracuje ze sztafetą reprezentacji Polski – 4×400 metrów kobiet.

 

Dlaczego podjął trener decyzję o edukowaniu się pod kątem motorycznym?
R.K: W głównej mierzę by poszerzyć swoją wiedzę w zakresie trenera przygotowania motorycznego i tym samym wykorzystać nabyte umiejętności do codziennej pracy w klubie.

 

Jaki charakter i obszar merytoryczny obejmował kurs?
P.P: Kurs obejmował zakres przygotowania sportowców pod względem motoryki ogólnej, piłki nożnej a także innych dyscyplin sportu. Podczas tygodniowego kursu braliśmy udział w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych.

 

Jak wyglądał plan organizacji całego kursu?
R.K: Kurs trwał sześć dni, od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Tydzień był bardzo intensywny, podczas którego zdobyliśmy ogrom wiedzy.

 

Jakie wartości edukacyjne nabył trener?
P.P: Kurs otworzył przede mną kolejne oblicza oraz pokazał w jaki sposób pracować z młodymi piłkarzami. Zarówno w przygotowaniu do sezonu oraz w codziennej pracy.

 

Jakie przełożenie na piłkę nożna ma motoryka?
R.K: Motoryka w dyscyplinie piłki nożnej odgrywa bardzo ważną rolę, gdzie kontakt fizyczny z przeciwnikiem jest częstym elementem występującym podczas gry. Kształtując zdolności motoryczne u dzieci i młodzieży należy pamiętać, że rozwój ruchowy powinien być przystosowany do właściwego etapu rozwoju zawodnika.

 

Jakie wartości wykorzysta trener w swojej pracy w klubie?
P.P: Chciałbym zwrócić uwagę na wszelkie detale podczas pracy poruszania się na boisku, wdrażać odpowiednie wzorce ruchowe ukierunkowane na piłkę nożną oraz prawidłowy ich rozwój. Znacznie większą uwagę poświęcić na elementy prewencji we wszystkich zespołach funkcjonujących w naszych strukturach.

 

Czy zmieni się praca motoryczna w zespołach Zawiszy, po wnioskach i spostrzeżeniach ?
R.K: Po zdobytej wiedzy mając na uwadze ciągły rozwój naszego klubu i naszych zawodników, proces treningu motorycznego zostanie stopniowo zmodyfikowany. Natomiast pewne elementy tej specjalizacji wdrożymy już w najmłodszych grupach.
 
P