Do trzech razy wyjazd

Po dwóch wyjazdowych remisach 1:1 w Kołobrzegu i Przodkowie, tym razem Zawisza Bydgoszcz zagra w Szczecinie z rezerwami Pogoni. Mecz odbędzie się w niedzielę (5 września). Początek zaplanowano na godz. 12.00.

Najbliższy rywal bydgoszczan zgromadził  w pięciu meczach pięć punktów. Drugi zespół Pogoni wygrał jeden mecz, pokonując u siebie najsłabszą w tej chwili w lidze Kluczevię Stargard 5:0. Dwa spotkania szczecinianie zremisowali po 1:1 w wyjazdowych potyczkach z KP Starogard Gdański oraz Świtem Skolwin-Szczecin. Przegrali zaś u siebie ze Stolemem Gniewino 2:3 i Bałtykiem w Gdyni 1:2.

Drużyna zaplecza ekstraklasowej Pogoni składa się w większości z bardzo młodych zawodników. Dość powiedzieć, że z 10 strzelonych goli, aż siedem zdobyli  nastolatkowie, a Bartłomiej Mruk wpisał się na listę strzelców w meczu z Kluczevią dzień po swoich 20. urodzinach.

Sześć bramek mają na koncie napastnicy – po dwie Aron Stasiak (22 l.), Bartosz Krzysztofek (19 l.) i Hubert Turski (18 l.). Ten ostatni opuścił już Szczecin i przeniósł się do pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

Trzy gole strzelali nominalni obrońcy – wspomniany już Mruk oraz Jakub Lis (19 l.) i Maciej Białczyk (18 l.). Jedna bramkę zdobył pomocnik – Kacper Łukasik (18 l.).

W rezerwach Pogoni oczywiście nie brakuje też zawodników z doświadczeniem w wyższych ligach oraz… głośnych nazwisk. W dwóch meczach w tym sezonie – ze Stolemem i Bałtykiem – wystąpił Bartosz Ława. 42-letni pomocnik znany jest z występów w ekstraklasie w drużynie Arki Gdynia i granatowo-bordowych barwach portowców. Z kolei w sztabie szkoleniowym znajduje się legendarny Edi Andradina.

Zawisza gościł rezerwy Pogoni na własnym boisku w ostatnim przedsezonowym sparingu. Niebiesko-czarni wygrali wtedy 3:1. Jednak trzecioligowa rzeczywistość okazała się brutalna dla drużyny z Gdańskiej 163. Po trzech porażkach i dwóch wyjazdowych remisach Zawisza ma na koncie zaledwie dwa punkty i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

W bydgoskiej ekipie jest teraz jeden zawodnik, który grał w Szczecinie. 21-letni Oskar Fürst zadebiutował w rezerwach portowców 15 czerwca 2017 roku w drugiej połowie meczu z Vinetą Wolin. W sumie wychowanek Zawiszy spędził na boiskach trzeciej ligi w granatowo-bordowej koszulce 1426 minut. W 28 meczach zdobył dwa gole.

Dla Zawiszy spotkanie w Szczecinie będzie trzecim z kolei meczem wyjazdowym. Niebiesko-czarni w ubiegłą sobotę (28 sierpnia) zremisowali 1:1 w Przodkowie, a tydzień wcześniej takim samym rezultatem zakończyli potyczkę z Kotwicą w Kołobrzegu. Oba gole zdobył dla bydgoszczan Maciej Koziara.

W Szczecinie piłkarzy Zawiszy czeka kolejne trudne zadanie. Przerwa w rozgrywkach ekstraklasy na mecze reprezentacji daje bowiem miejscowym możliwość skorzystania również z usług zawodników, występujących w pierwszym zespole.

kj, zawiszastats.pl