Puchar: Gopło pokonane, do Warlubia w następnej rundzie

screen: KP Sport

Zawisza Bydgoszcz pokonał 2:0 Gopło Kruszwica w trzeciej rundzie rozgrywek pucharowych na szczeblu okręgu.

Środowe (29 września) spotkanie w Kruszwicy było okazją zaprezentowania się w pierwszym składzie dla zmienników i debiutantów. W rytm meczowy mogli wejść też piłkarze, którzy ostatnio pauzowali m.in. za żółte kartki. W 37. min. na prowadzenie wyprowadził Zawiszę strzałem z rzutu wolnego Maciej Koziara. Cztery kary indywidualne otrzymane w tym sezonie III ligi wykluczyły pomocnika z ostatniego pojedynku o punkty w Koszalinie. Po spotkaniu w Kruszwicy widać, że jest gotowy do gry w najbliższym pojedynku z Polonią Środa Wielkopolska.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Kamil Żylski, który zastąpił Korneliusza Sochania. Napastnik Zawiszy podtrzymał dobrą passę strzelecką i w 89. minucie trafił w trzecim kolejnym meczu do siatki przeciwnika.

Warto podkreślić zaangażowaną postawę na boisku najmłodszych piłkarzy Zawiszy. Dobre zawody zaliczyli 16-letni Kacper Nowak, 18-letni Łukasz Tabisz i 16-letni Norbert Gaczkowski, który omal nie zaliczył asysty. Za to przy drugim golu dla Zawiszy miał razem z Nowakiem znaczący udział przy wyprowadzeniu bramkowej kontry.

Ostatecznie Zawisza wygrał 2:0 i awansował do IV rundy, w której zagra na wyjeździe ze Startem Warlubie. Zawodnicy z Warlubia pokonali w Koronowie Victorię 4:2 po dogrywce.

Mecze następnej rundy zaplanowano na 13 października.

GOPŁO KRUSZWICA – ZAWISZA BYDGOSZCZ  (0:1) 0:2

Bramki: Maciej Koziara (37 min.), Kamil Żylski (89 min.)

Zawisza Bydgoszcz: Bartosz Szelong – Ariel Jastrzembski, Łukasz Tabisz, Sebastian Weremko, Adrian Brzeziński, Korneliusz Sochań (59 min. Żylski), Tomasz Żyliński, Jan Chachuła (30 min. Gaczkowski), Robert Tunkiewicz, Maciej Koziara, Kacper Nowak

Rezerwowi: Jarosław Tkaczyk – Kamil Żylski, Wojciech Mielcarek, Tomasz Prejs, Norbert Gaczkowski.

 

kj