Puchar: W Warlubiu będzie wydarzenie

fot. zawiszafans.com

Zawisza Bydgoszcz zagra w środę (13 października) ze Startem Warlubie w IV rundzie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Początek meczu zaplanowano na godz. 15.00.

Niebiesko-czarni przystąpili do pucharowych rozgrywek w poprzedniej rundzie i pokonali w Kruszwicy miejscowe Gopło 2:0 po bramkach Macieja Koziary i Kamila Żylskiego. W środę pojadą do Warlubia na pojedynek ze Startem. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Szkolnej 20A. W mediach społecznościowych rywale Zawiszy zapowiadają: „Spotkanie będzie dużym sportowym wydarzeniem dla Gminy oraz Klubu z Warlubia! Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!”. Przypominają też: „Aktualnie Zawisza Bydgoszcz to jedna z nielicznych drużyn, która reprezentuje nasze województwo na poziomie III ligi. W zespole tym gra trzech byłych zawodników Startu Warlubie: Jakub Witucki, Kamil Żylski (sezon 2015/2016) oraz ulubieniec niegdyś warlubskich kibiców Wojciech Mielcarek (sezony 2014/2015, 2015/2016)”.

Mielcarek rozegrał aż 46 spotkań dla Startu w III lidze i strzelił w tym czasie 10 bramek. Witucki zaliczył 10 meczów, a Żylski wystąpił w 12 pojedynkach, w których zdobył jednego gola.

Start trzy sezony grał w III lidze w latach 2013/16. Obecnie występuje w klasie okręgowej i po dziewięciu kolejkach zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 13 punktów. Piłkarze z Warlubia mają na koncie cztery wygrane, tyle samo porażek i jeden remis. W minioną sobotę przegrali u siebie z LKS Dąbrowa Chełmińska 1:2.

W poprzedniej rundzie Start wyeliminował w dramatycznych okolicznościach Victorię Koronowo. Warlubianie prowadzili na wyjeździe już 2:0. I mimo że zespół gospodarzy grał od 60. minuty w dziewiątkę, to najpierw Damian Szczukowski w 70. minucie strzelił gola kontaktowego z rzutu karnego, a w czwartej doliczonej minucie gry do remisu doprowadził Łukasz Dziedzic-Kamiński. W dogrywce piłkarze Startu zdobyli jednak dwie bramki i tym samym przesądzili sprawę awansu.

Zestaw par IV rundy PP na szczeblu okręgu:

wtorek, 12 października

Tucholanka Tuchola – Wda Świecie 1:2

Sędziowie K-PZPN Bydgoszcz – Tarpan Mrocza 1:3

Noteć Łabiszyn – Pogoń Mogilno, godz. 17:00

środa, 13 października

Notecianka Pakość – Unia Janikowo, godz. 15:00

Start Warlubie – Zawisza Bydgoszcz, godz. 15:00

Wisła Fordon-Bydgoszcz – Start Pruszcz, godz. 15:00

Wolny los: Chemik Bydgoszcz i Sportis Łochowo

kj, zawiszastats.pl