Cenny sparing z rezerwami Legii na remis

W ramach piątego sparingu zimowego, Zawisza Bydgoszcz, zmierzył się z rezerwami Legii Warszawa, które zajmują obecnie wysoką pozycję w swojej lidze. Spotkanie to stanowiło doskonałą okazję do kolejnego sprawdzenia formy naszych zawodników. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Zespół rezerw Legii szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Cypriana Pchełki oraz Sebastiana Kierasia. Zawisza jednak nie złożył broni i najpierw przed przerwą załapał kontakt po bramce zawodnika testowanego, a w 76 minucie meczu doprowadził do wyrównania. Kamil Włodyka z rzutu rożnego posłał idealną piłkę do Pawła Łydkowskiego, a rosły defensor bez problemu głową umieścił ją w siatce „Wojskowych”. Do końca meczu obie drużyny mogły zmienić wynik, ale ostatecznie zabrakło skuteczności.

Sparingi z Legią zawsze okazują się być niezwykle pożyteczne, ponieważ stajemy w nich naprzeciw wymagającego przeciwnika – dobrze zorganizowanej drużyny, która dysponuje wartościowymi zawodnikami. Ten sparing był najbardziej znaczący spośród wszystkich, które dotąd rozegraliśmy, gdyż ujawnił nam najwięcej. Wyraźnie uwypuklił obszary, nad którymi musimy intensywnie pracować, ale jednocześnie pokazał, że mamy potencjał do prezentowania bardzo dobrej gry.
Piotr Kołc
Trener pierwszego zespołu

Już za tydzień, w sobotę 10 lutego o godzinie 12:30, zapraszamy na kolejny sparing naszego zespołu. Tym razem naszym rywalem będzie Olimpia Grudziądz, z którą zmierzymy się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej 163