Demonstracja siły w Nowych Skalmierzycach

Zawisza nie dał żadnych szans zespołowi Pogoni Nowe Skalmierzyce, wygrywając 0:4 w kolejnym, wyjazdowym spotkaniu tego sezonu.

W 35 minucie meczu rzut karny na raty wykorzystał Adam Paliwoda. Po zmianie połów drużyna trenera Piotra Kołca na dobre zaczęła swój zwycięski taniec. W 53 minucie Piotr Okuniewicz zanotował trzecie trafienie w bieżącym sezonie, a dwie minuty później wynik podwyższył Mateusz Oczkowski. W 86 minucie, w chwili kiedy spotkanie miało się już ku końcowi, Medi Dahms ustanowił rezultat dzisiejszego meczu. Zawisza nie pozostawił złudzeń swoim przeciwnikom i pewnie tryumfował w meczu trzeciej kolejki.

Zwycięstwo z Pogonią Nowe Skalmierzyce to drugie wyjazdowe zwycięstwo Zawiszy w sezonie 2022/23. Zespół spod znaku Zawiszy Czarnego zainaugurował rozgrywki wygraną 1:3 w wyjazdowym meczu z Vinetą Wolin. W meczu drugiej kolejki Bydgoszczanie ulegli Jarocie Jarocin 1:2 w domowym spotkaniu. Wracając do dzisiejszego meczu, warto zaznaczyć, że – jak podaje portal http://zawiszastats.pl/ - trafienie Adama Paliwody było jego pierwszym trafieniem ligowym w barwach bydgoskiego Zawiszy. Gratulujemy i liczymy na więcej!

Następny mecz z udziałem Zawiszy Bydgoszcz odbędzie w niedzielę (21 sierpnia) o godzinie 19:00 w Bydgoszczy na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163. Naprzeciw naszej drużynie stanie zespół Unii Swarzędz. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszej drużyny i nabywania karnetów na rundę jesienną sezonu 2022/23.

Olgierd Bondara