Dla kibiców, Zawiszy i dla siebie

Już jutro, tj. 17. maja o godzinie 19:68 (20:08) na stadionie Miejskim przy ul. Gen. J. Bema w Toruniu zespół Zawiszy Bydgoszcz rozegra mecz w ramach 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Kołca będzie Elana Toruń.

Jeśli mamy szukać meczów o których mówi się długo po ich zakończeniu, meczach w których piłkarze mogą zapisać się na kartach historii Klubu, to zdecydowanie przed szereg wysuwa się spotkanie pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Elaną Toruń. „Mecz o wszystko”, „Mecz, którego nie wolno przegrać”, „Mecz sezonu” – takie głosy dochodzą z obu obozów kibiców. Choć to mecz „zaledwie” półfinałowy, to zwycięstwo może przez chwilę smakować jak złoty medal. W tym kotle emocji odnaleźć się będą musieli piłkarze Zawiszy.

Elana Toruń to zdecydowany lider IV ligi rozgrywający wiosną bardzo dobre spotkania. Lider, który jest na dobrej drodze, aby jesienią ponownie spotkać się w Zawiszą, ale tym razem na boiskach 3. ligi.

Bydgoski Zawisza ustabilizował formę i o mizernym starcie rundy wiosennej nikt już nie pamięta. Obrazu silnego zespołu Zawiszy Bydgoszcz nie zmieni nawet ostatnia ligowa porażka w Środzie Wielkopolskiej, gdy trener Kołc dał pograć zmiennikom. W obecnie trwającej edycji Okręgowego Pucharu Polski Zawisza nie żartował i mając po swojej stronie piłkarską jakość eliminował kolejnych rywali. Z takim samym nastawieniem jutro na pewno zagra Nasz zespół.

Oba zespoły spotykały się ze sobą 23-krotnie (nie wzięliśmy pod uwagę walkowera za mecz w sezonie 2021/22, gdy Elana Toruń SA wycofała się w trakcie rozgrywek). Ostatnio w Toruniu Zawisza zremisował 2:2 po golach Cypriana Maciejewskiego oraz Kornela Sochania. Jak będzie tym razem?

To zawsze były, są i będą wyjątkowe spotkania. Mecze, na które nie można się doczekać. To będzie piłkarskie święto. My oprócz tego, że chcemy zrobić kolejny krok do celu, chcemy też dać wiele radości naszym kibicom. Zostawimy wszyscy tyle zdrowia ile będziemy w stanie. – podsumował kapitan Zawiszy Bydgoszcz, Kornel Sochań.

W drugim meczu półfinałowym Chemik Bydgoszcz zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Mogilno (17.05, 16:30).