MOJE KONTO
Polityka Prywatności
Regulamin Sklepu Internetowego
Made in ZawiszaSeniorzy

Juniorzy dołączyli do trzecioligowego Zawiszy

Kadrę Zawiszy Bydgoszcz uzupełnili trzej juniorzy – Alan Serwach,  Kacper Nowak i Norbert Gaczkowski. W sobotę (7 sierpnia) pierwszy mecz w III lidze z Jarotą Jarocin. Początek o godz. 19.46.

Zawisza Bydgoszcz konsekwentnie realizuje strategię wprowadzania do zespołu młodych wychowanków. Przypomnijmy, że już w klasie okręgowej debiutowali w pierwszym zespole Medard Dahms i Olgierd Bondara. Ten drugi kilka dni po swoich 15. urodzinach zadebiutował w drużynie seniorów. 22 czerwca 2019 roku wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania klasy okręgowej z Gromem Więcbork (8:1) i stał się najmłodszym w historii zawodnikiem, debiutującym w ligowym meczu Zawiszy Bydgoszcz.

Kacper Nowak i Norbet Gaczkowski skończyli w tym roku 16 lat. Alan Serwach jest piętnastolatkiem i w sobotę (31 lipca) wystąpił w pierwszym składzie u boku snajpera Kamila Żylskiego w sparingu z rezerwami Pogoni Szczecin (3:1). Zagrał bez kompleksów i poprawnie pierwsze 45 minut. Po pierwszej połowie został zmieniony. Nowak pojawił się na boisku w końcówce spotkania, zastępując Tomasza Prejsa.

 

kj