Potyczka w mieście z morza i marzeń

fot. Krzysztof Mrowiński

Na początek weekendu, w piątek o godzinie 17.00 zespół bydgoskiego Zawiszy zmierzy się z Bałtykiem Gdynia. Spotkanie odbędzie na Narodowym Stadionie Rugby przy ulicy Kazimierza Górskiego 10a w Gdyni.

Nasz piątkowy rywal wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23. Na inaugurację rozgrywek, Bałtyk przegrał 3:1 w wyjazdowym spotkaniu z Unią Swarzędz. Tydzień później zespół z Gdyni zremisował 1:1 z ekipą Błękitnych Stargard Szczeciński. W trzeciej kolejce bieżących rozgrywek, Bałtyk, na własnym boisku, uległ 0:1 ekipie KP Starogard. W miniony weekend, Gdynianie zapisali kolejną zdobycz punktową na swoim koncie. Mecz pomiędzy Pogonią II Szczecin i SKS Bałtykiem Gdynia zakończył się remisem 1:1. Obecnie zespół występujący na co dzień na trójmiejskim Narodowym Stadionie Rugby znajduje się na 16. lokacie w tabeli 3 ligi gr.2.

W ubiegłym sezonie, Zawisza Bydgoszcz dwukrotnie rywalizował z ekipą z Gdyni. W spotkaniu rundy jesiennej Bydgoszczanie przegrali w Trójmieście wynikiem 3:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Adrian Brzeziński. W czerwcu tego roku, niebiesko – czarni zrehabilitowali się, wygrywając 4:1 w spotkaniu rozgrywanym przy ulicy Gdańskiej 163. Na listę strzelców wpisali się Jan Chachuła, Medard Dahms i dwukrotnie Maciek Koziara.

Tymczasem zespół bydgoskiego Zawiszy notuje serię dwóch zwycięstw z rzędu. W ubiegłą środę Bydgoszczanie pokonali 0:4 zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce. W miniony weekend podopieczni trenera Piotra Kołca ponownie wygrali czterobramkową przewagą, tym razem w starciu z Unią Swarzędz. Po czterech kolejkach sezonu 2022/23 bydgoski Zawisza znajduje się na 3. lokacie w tabeli 3 ligi gr.2.

Spotkanie 5. kolejki zostanie rozegrane w piątek (26 sierpnia) o godzinie 17:00 w Gdyni przy ulicy Kazimierza Górskiego 10a. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie.

Olgierd Bondara