Szansa na przełamanie

fot. Łukasz Gełda

Już w najbliższą sobotę, bydgoski Zawisza zmierzy się z ekipą Unii Solec Kujawski. Celem drużyny trenera Piotra Kołca będzie przełamanie i walka o udane zakończenie rundy jesiennej sezonu 2022/23.

Unia Solec Kujawski znajduje się na 16. lokacie w tabeli 3 ligi grupy 2. W dotychczasowych ligowych zmaganiach, nasz sobotni przeciwnik zdobył 11 punktów. W bieżącym sezonie 2022/23 zespół Unii trzykrotnie wygrał swoje ligowe spotkanie, dwa razy zremisował i dziewięć razy musiał uznać boiskową wyższość swoich rywali. W miniony weekend, nasz następny rywal przegrał 3:0 w wyjazdowym meczu z Pogonią II Szczecin.

Mecz z zespołem Unii Solec Kujawski będzie przedostatnią rozgrywką rundy jesiennej bieżącego sezonu 3 ligi grupy 2. Po rozegraniu piętnastu spotkań, zespół bydgoskiego Zawiszy znajduje się na 7. lokacie w ligowej tabeli. Drużyna trenera Piotra Kołca może pochwalić się dorobkiem 23 punktów.

Mecz 16. kolejki 3 ligi grupy 2. odbędzie się w sobotę (12 listopada) o godzinie 13:00. Mecz pomiędzy ekipami Unii Solec Kujawski i Zawiszy Bydgoszcz zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Stefana Roweckiego „Grota” 3 w Solcu Kujawskim. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Olgierd Bondara