Trener Zawiszy w grupie roboczej ds. programu szkolenia PZPN

fot. materiały PZPN

Trener rocznika 2007 Zawiszy Bydgoszcz, Jakub Mrozik dołączył do grupy roboczej ds. programu szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Celem działalności grupy roboczej jest wypracowanie działań na rzecz poprawy jakości szkolenia w klubach poprzez ujednolicenie i systematyzację szkolenia w Polsce. W pierwszej kolejności powstanie zunifikowany program szkolenia dla kategorii wiekowych skrzat, żak, orlik i młodzik. Opracowane materiały trafią do wszystkich trenerów i klubów w Polsce. Programem objęte zostaną kluby, które nie posiadają autorskiego programu szkolenia.

– Tydzień temu miałem po raz pierwszy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu grupy roboczej, która będzie miała realny wpływ na zmiany w szkoleniu dzieci i młodzieży. Nie ukrywam, że jest to ogromne doświadczenie i zastrzyk motywacji do działania. Spotkania będą odbywały się co miesiąc. Mocno liczymy na poprawę szkolenia w kategoriach U6 – U13 w klubach lokalnych, bo zmiany te dedykowane będą głównie dla nich – podsumował Jakub Mrozik.