Wychowanek wraca na Gdańską 163

17-letni Olgierd Bondara zasili szeregi Zawiszy Bydgoszcz w III lidze – poinformował klub w środę (28 lipca).

Talent wychowanka Zawiszy dostrzegli szkoleniowcy szczebla centralnego już w 2016 roku, kiedy to młody zawodnik dostał powołanie na Obóz Reprezentacji Polski rocznika 2004 w ramach Letniej Akademii Młodych Orłów. Był jednym z dwóch piłkarzy powołanych z okręgu bydgoskiego.

Olgierd Bondara był z Zawiszą w najtrudniejszych chwilach, gdy odrodzony klub był zmuszony grać  ligowe mecze w Potulicach, a na treningi drużyn młodych roczników z trudem można było znaleźć miejsce w Bydgoszczy.

Kilka dni po swoich 15. urodzinach Bondara zadebiutował w drużynie seniorów. 22 czerwca 2019 roku wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania klasy okręgowej z Gromem Więcbork (8:1) i stał się najmłodszym w historii zawodnikiem, debiutującym w ligowym meczu Zawiszy Bydgoszcz.

Potem trafił do Arki Gdynia. W żółto-niebieskich barwach grał w Centralnej Lidze Juniorów. W sezonie 2020/21 defensywny pomocnik zagrał w trzech spotkaniach rezerw Arki Gdynia w czwartej lidze, podczas których na boisku spędził 137 minut.

 

kj