Zawisza Bydgoszcz ze wsparciem Energi z Grupy ORLEN

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w północnej Polsce podpisał umowę sponsoringową z Energą z Grupy ORLEN. Spółka została sponsorem głównym drużyny piłki nożnej mężczyzn Zawisza Bydgoszcz oraz grup młodzieżowych Zawiszy.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz na początku tego sezonu na boisko wyjdą z logiem Energi na koszulkach. A wszystko dzięki podpisanej właśnie pierwszej umowie pomiędzy Energą SA a Zawiszą Bydgoszcz w historii działalności sponsoringowej.

Zawisza Bydgoszcz ma niezwykle długą i ciekawą historię. Klub został założony w 1946 roku przez wąskie grono sympatyków sportu, w tym również oficerów Wojska Polskiego z okresu II Rzeczypospolitej, uczestników wojny polsko-bolszewickiej i Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Pragnieniem założycieli było nawiązanie do chlubnych tradycji bydgoskich wojskowych klubów sportowych z okresu międzywojennego. Przydomek Zawisza oraz barwy niebiesko-czarne nawiązywać miały do klubowego patrona Zawiszy Czarnego, a więc do tradycji polskiego oręża, a także do orderu Virtuti Militari – najstarszego obecnie nadawanego odznaczenia wojskowego na świecie.

– Zawisza Bydgoszcz to klub z długoletnią, wspaniałą tradycją. Marka klubu jest rozpoznawalna w całej Polsce. Zawisza to także ogromny ośrodek szkoleniowy, który krzewi sportowe postawy wśród dzieci i młodzieży. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ wpisuje się w idee społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości, aby nawiązać współpracę i wesprzeć działalność klubu. Widzimy w nim ogromny potencjał. Kibicujemy zawodnikom i życzymy im sukcesów – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji.

Zawisza Bydgoszcz prowadzi program szkolenia najmłodszych adeptów piłki nożnej i właśnie wspieranie edukacji sportowej jest istotnym aspektem współpracy między Energą a Zawiszą. W klubie zrzeszonych jest około 200 dzieci i młodzieży, a zajęcia polegające na wszechstronnym rozwoju dziecka prowadzone są już w przedszkolach. Najmłodsi zawodnicy klubu mają 5 lat. Podopieczni Zawiszy zdobywają niezwykle cenne umiejętności koordynacyjne dzięki wczesnemu wprowadzaniu elementów gry zespołowej.

– Dla Zawiszy Bydgoszcz to wielki dzień i w imieniu całej bydgoskiej społeczności klubu chciałem serdecznie podziękować za udzielone nam zaufanie i wsparcie. Energa, nasz Sponsor Główny, kieruje się w swojej działalności wartościami takimi jak odpowiedzialny rozwój, bezpieczeństwo i innowacyjność, a także budowanie trwałych relacji. Dla nas te wartości również wiele znaczą i cieszy mnie, że wspólnie będziemy mogli kontynuować naszą społeczną misję – podkreśla Krzysztof Bess, prezes Zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz.

Zawisza Bydgoszcz występuje obecnie na poziomie III ligi piłkarskiej, lecz jego marka jest bardzo rozpoznawalna nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale też w całej Polsce. Klub ma na swoim koncie sukcesy takie jak 4. miejsce mistrzostw Polski (1990 r.), Puchar Polski (2014), Superpuchar Polski (2014). W kolejnych sezonach bydgoszczanie mają aspiracje, by przejść drogę ku I lidze. W tym sezonie zespół rywalizuje pod hasłem sezonowym #NIEZNISZCZALNY.