15-letni Tymon Paichert podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz

15-letni środkowy obrońca, Tymon Paichert, wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem. Tymon trenuje w Zawiszy od ponad 8 lat, pokazując nieustanny rozwój i zaangażowanie.

W minionym sezonie Tymon pojawił się na boiskach 3. ligi dwukrotnie, w tym w derbowym meczu przeciwko Elanie Toruń. Siedmiokrotnie zasiadał na ławce rezerwowych, co świadczy o rosnącym zaufaniu trenerów do jego umiejętności.

Kilka dni temu Tymon przyczynił się do awansu Zawiszy do Centralnej Ligi Juniorów U-17, będąc pewnym punktem defensywy w meczach barażowych przeciwko Arkonii Szczecin.

Podpisanie profesjonalnego kontraktu przez Tymona to kolejny dowód na to, że Zawisza Bydgoszcz konsekwentnie inwestuje w piłkarzy Akademii, dając młodym talentom szansę na rozwój i grę w pierwszym zespole. Cieszymy się, że możemy towarzyszyć Tymonowi w jego piłkarskiej podróży i liczymy na jego dalszy rozwój oraz sukcesy w niebiesko-czarnych barwach.

Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej rodzinie, a szczególnie mamie, która wierzyła we mnie i wspierała mnie przez wszystkie lata mojej piłkarskiej kariery. Dziękuję również Klubowi za docenienie moich starań i zauważenie mojego potencjału. To na pewno zmotywuje mnie do jeszcze większej pracy i doskonalenia swoich umiejętności. Podziękowania kieruję również do wszystkich trenerów, którzy prowadzili mnie i pomagali rozwijać moje umiejętności w akademii, a zwłaszcza do trenera Kacpra Wróblewskiego. Dzięki jego wsparciu i wskazówkom w ostatnich miesiącach w drużynie młodzieżowej, udało mi się osiągnąć nowy poziom w swojej grze – powiedział Tymon po podpisaniu kontraktu.

Gratulujemy Tymonowi i życzymy wielu udanych występów w barwach Zawiszy Bydgoszcz!