Bartosz Szelong nowym bramkarzem Zawiszy Bydgoszcz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po Michale Dumieńskim Zawisza zakontraktował kolejnego bramkarza. 26-letni Szelong ma spore doświadczenie z trzecioligowych boisk.

Przypomnijmy, że po awansie do trzeciej ligi klub z Gdańskiej 163 opuścił etatowy golkiper Michał Oczkowski, który swoich sił spróbuje w nowym sezonie w ekstraklasowej Wiśle Płock.

Działacze Zawiszy na tę stratę zareagowali natychmiast. Najpierw pozyskali ze Sportisu Łochowo Dumieńskiego, a w piątek (16 lipca) klub ogłosił o zakontraktowaniu Bartosza Szelonga. 26-letni bramkarz ma za sobą kilka lat występów na boiskach trzeciej ligi w różnych grupach. W minionym sezonie między słupkami w meczach ligowych spędził 1710 minut. Jesienią bronił „świątyni” KS Kutno, drużyny ze środka tabeli grupy I. Wiosną trafił do Avii Świdnik, zespołu który zaliczał się do czołówki grupy IV. Zagrał osiem spotkań w pełnym wymiarze czasu, w których wpuścił siedem bramek. Co ciekawe, rok wcześniej spędził w Avii cały sezon i wywalczył z tym klubem ósme miejsce. W 16 występach wpuścił wtedy 19 goli.

Bartosz Szelong jest wychowankiem MOSiR Jastrzębie Zdrój. W GKS Jastrzębie miał epizod na drugoligowych boiskach. W sezonie 2017/18 zagrał w trzech spotkaniach. Nowy bramkarz Zawiszy ma 187 cm wzrostu i waży 80 kg.

 

kj

 

Czytaj też:

Janek Chachuła wraca do Zawiszy

Zawisza  Bydgoszcz ma nowego obrońcę

Zawisza zakontraktował trzech „muszkieterów”

W pomocy Zawiszy Mielcarek i Fürst już zakontraktowani

Żylski będzie strzelał dla Zawiszy w III lidze

Kontrakty Zawiszy: Jastrzembski filarem obrony na III ligę

Zawisza dopina skład na III ligę: Sochań zostaje w klubie

Tomasz Prejs i Rafał Piekuś zostają w Zawiszy

Michał Dumieński zawodnikiem Zawiszy

Michał Oczkowski w Wiśle Płock

 

Źródło: 90minut.pl