Bolesna porażka w Szczecinie

fot. Łukasz Gełda

W dzisiejszym meczu bydgoski Zawisza poniósł bolesną klęskę w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią II Szczecin. Nasz dzisiejszy rywal zakończył serię czterech, kolejnych ligowych zwycięstw naszego zespołu.

Już od pierwszych minut dzisiejszej rywalizacji przebieg meczu nie układał się po naszej myśli. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7 minucie meczu. Do końca pierwszej połowy zespół trenera Piotra Kołca przegrywał 3:0 po bramkach strzelonych w 23. i 25. minucie. Warto odnotować, że tuż przed przerwą, w 43 minucie Kamil Żylski zmarnował rzut karny. Po zmianie połów drużyna bydgoskiego Zawiszy nie zdołała odmienić oblicza meczu. W 51. minucie szczecinianie podwyższyli prowadzenie. Dziesięć minut później Alan Serwach zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, przez co ostatnie pół godziny gry zagraliśmy w osłabieniu. W 77. minucie, Maciej Koziara zdołał zdobyć honorowe trafienie dla naszego zespołu. W doliczonym czasie gry zawodnicy Pogoni dołożyli kolejne trafienie na które nie zdołaliśmy odpowiedzieć w żaden sposób. W wyjazdowym spotkaniu Zawisza Bydgoszcz przegrał wynikiem 5:1.

Zespół Pogoni Szczecin brutalnie zakończył passę czterech kolejnych, ligowych zwycięstw naszego zespołu. Od 17 sierpnia bieżącego roku drużyna trenera Piotra Kołca była niepokonana, zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w Fortuna Pucharze Polski, w którym na własnym boisku wygraliśmy 2:1 z pierwszoligowym GKS-em Tychy. Szansa na odkupienie błędów z dzisiejszej partii nadarzy się już w przyszłą sobotę. Niebiesko-czarni wyjazdowo zmierzą się z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie. W biurze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza (ul. Gdańska 163, wejście od strony trybuny A) sprzedawane są oficjalne trykoty Zawiszy Bydgoszcz obowiązujące w sezonie 2022/23. Serdecznie zapraszamy!

Olgierd Bondara