Czas na odkupienie

fot. Łukasz Gełda

Po bolesnej przegranej w Szczecinie, podopieczni trenera Piotra Kołca stają przed szansą na odkupienie błędów z ostatniego meczu. W najbliższą sobotę (17 września), zespół bydgoskiego Zawiszy pojedzie do Stargardu, gdzie zmierzy się z drużyną Błękitnych.

Po rozegraniu 7. kolejek, Błękitni Stargard Szczeciński znajdują się na 6. pozycji w tabeli 3. ligi grupy 2. Podczas bieżących rozgrywek, nasz sobotni rywal wygrał trzy mecze, trzy razy remisował i raz przegrał. W miniony weekend, w meczu wyjazdowym, zespół Błękitnych tryumfował 3:1 nad drużyną Unii DROBEX Solec Kujawski.

Motyw odkupienia będzie motywem przewodnim sobotniego meczu. W minionej, 7. kolejce 3. ligi grupy 2. w wyjazdowym spotkaniu, piłkarze bydgoskiego Zawiszy ulegli 5:1 rezerwom ekstraklasowej drużyny Pogoni Szczecin. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Maciej Koziara. Warto odnotować, że w ubiegłym meczu zakończyła się seria czterech, kolejnych, ligowych zwycięstw drużyny spod znaku Zawiszy Czarnego.

Mecz 8. kolejki 3. ligi grupy 2. odbędzie się w sobotę (17.09) o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim w Stargardzie. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie. W biurze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza (ul. Gdańska 163, wejście od strony trybuny A) sprzedawane są oficjalne trykoty I drużyny Zawiszy Bydgoszcz obowiązujące w sezonie 2022/23. Serdecznie zapraszamy!

Olgierd Bondara