Cztery bramki pucharowego triumfu

fot. M. Nowacki

W emocjonującym spotkaniu I rundy Fortuna Pucharu Polski, Zawisza Bydgoszcz pokonał Start Krasnystaw aż 4:0, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

[event_blocks id=”21031″ title=”” event=”” team=”82″ league=”170″ season=”197″ venue=”0″ status=”publish” format=”default” date=”0″ date_from=”default” date_to=”default” date_past=”” date_future=”” date_relative=”0″ day=”1″ number=”1″ orderby=”default” order=”default” show_all_events_link=”0″ align=”null”]

Bramki: Piotr Okuniewicz (78′), Maciej Koziara (83′), Krystian Sanocki (90′), Kacper Nowak (90+4′).
Zawisza Bydgoszcz: Oczkowski – Pachnik (54′ Nowak), Maciejewski, Paliwoda, Sławek (33′ Jaskuła) – Leonowicz (46′ Sanocki), Sochań (65′ Bojas), Kona – Koziara, Okuniewicz, Chachuła (46′ Rugowski).

Pierwsze pół godziny gry było z lekką przewagą Zawiszy, który stworzył sobie trzy bardzo dobre okazje, niestety bez skutku.

W drugiej połowie Zawisza zaczął dominować na boisku. Przewaga była coraz bardziej widoczna, ale przez długi czas nie udało się sforsować dobrze zorganizowanej obrony Startu. Sytuacja zmieniła się w 63. minucie, kiedy to zawodnik Startu, Przemysław Kanarek, otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W 78. minucie Piotr Okuniewicz otworzył wynik meczu celną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Macieja Koziarę. Niedługo później, w 83. minucie, Koziara podwyższył wynik technicznym strzałem zza pola karnego. W końcówce meczu do siatki trafił jeszcze Krystian Sanocki, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, bramkę zdobył Kacper Nowak, ustalając wynik meczu na 4:0 dla Zawiszy.

Zawisza Bydgoszcz pokazał swoją wyższość i klasę, zdobywając pewne zwycięstwo na wyjeździe. Trener Piotr Kołc podkreślił, że kluczem do sukcesu była cierpliwość i skuteczne wykorzystanie sytuacji bramkowych. Teraz nasz zespół skupia się na regeneracji i przygotowaniach do kolejnych ligowych wyzwań.

Losowanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w piątek, 29. września o godzinie 12:00. Transmisję z losowania przeprowadzi kanał YouTube „Łączy nas piłka”.