Droga do zwycięstwa wiedzie przez Gdańsk

W nadchodzącą sobotę, 11 listopada, o godzinie 12:00, na stadionie przy ulicy gen. Józefa Hallera 201 w Gdańsku, w ramach 16. kolejki Trzeciej Ligi „gr. 2”, zmierzą się ze sobą Gedania Gdańsk i Zawisza Bydgoszcz. To spotkanie, będzie miało istotne znaczenie dla obu drużyn w kontekście ich pozycji w tabeli.

[event_blocks id=”21031″ title=”” event=”” team=”82″ league=”121″ season=”197″ venue=”0″ status=”default” format=”default” date=”0″ date_from=”default” date_to=”default” date_past=”” date_future=”” date_relative=”0″ day=”16″ number=”1″ orderby=”default” order=”default” show_all_events_link=”0″ align=”null”]

Obecnie Zawisza Bydgoszcz zajmuje 5. miejsce w tabeli, z dorobkiem 25 punktów, identycznie jak ich najbliżsi rywale, Gedania Gdańsk, która plasuje się na 7. pozycji. Taka sytuacja sprawia, że zbliżający się mecz nabiera szczególnego znaczenia dla obu zespołów, które walczą o utrzymanie się w czołówce tabeli.

Forma Zawiszy Bydgoszcz w ostatnich meczach była zmienna. Ostatni mecz zakończył się porażką 0-1 z drużyną Świt Skolwin, co było spotkaniem na szczycie. Wcześniej Zawisza odniósł zwycięstwo 2-0 nad Polonią Środa Wielkopolska, zremisował 2-2 z Vinetą Wolin i doznał porażki 4-1 z Sokołem Kleczew. Gedania Gdańsk, z kolei, wygrała 3 z ostatnich 4 meczów ligowych, co świadczy o dobrej formie zespołu.

W historii bezpośrednich spotkań między tymi drużynami, Zawisza Bydgoszcz ma lekko przeważające statystyki, wygrywając 4 z 6 meczów, podczas gdy Gedania odniosła 2 zwycięstwa. Bilans bramek 12-6 na korzyść Zawiszy również pokazuje, że w przeszłości to właśnie bydgoszczanie częściej cieszyli się ze zwycięstwa.

W nadchodzącym meczu nie zagra Jakub Bojas z Zawiszy, który pauzuje za kartki. Powrót Michała Graczyka po pauzie za kartki to dobra wiadomość dla drużyny. Natomiast niepewne są występy Piotra Okuniewicza, Macieja Koziary i Kornela Sochania z powodu drobnych urazów. Z Gedanią na pewno nie zagra jeszcze Patryk Urbański, który wraca po kontuzji.

Mecz poprowadzi sędzia główny Piotr Pazdecki z Koszalina, któremu asystować będą Paweł Okunowicz z Białogardu oraz Paweł Maj.

Dzięki uprzejmości Gedania 1922 Gdańsk oraz zezwoleniom uzyskanym od Działu Marketingu i Sponsoringu PZPN oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych, kibice mają możliwość śledzenia transmisji sobotniego meczu w systemie PPV. Cena dostępu to jedynie 20 zł, co stanowi wyjątkową okazję do wsparcia drużyny z dowolnego miejsca na świecie. Dostęp do transmisji jest już możliwy do nabycia na stronie Zawisza Bydgoszcz PPV Stream.