Feniks powstaje z popiołów

fot. M. Nowacki(Maryś)

Zawisza powraca na właściwe tory. W meczu 9 kolejki 3. ligi grupy 2. niebiesko-czarni pokonują Unię Janikowo wynikiem 5:1.

Po nieskutecznym początku niewiele wskazywało na to, że zespół trenera Piotra Kołca zdemoluje swojego dzisiejszego przeciwnika. W 35 minucie meczu Unici wyszli na prowadzenie po strzale Miłosza Matuszewskiego. Jeszcze przed przerwą zdołaliśmy wyrównać i wyjść na prowadzenie. Gabriel Falciano był dzisiaj w znakomitej strzeleckiej dyspozycji dzięki czemu skompletował hat - tricka. Gabriel zdobywał bramki w 45 +1, 45 +3 i 81 minucie. Po zmianie połów Zawisza rozpoczął swój taniec, którego zwieńczeniem było pewne zwycięstwo. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Maciej Koziara i Kamil Żylski.

Dzisiejszym zwycięstwem zespół "Czarnego Rycerza" kończy niefortunną passę dwóch porażek. W poprzednich dwóch spotkaniach Zawisza ulegał drużynom Pogoni II Szczecin i Błękitnych Stargard. Zespół trenera Piotra Kołca powstaje niczym Feniks z popiołów i z podniesionym czołem spogląda na następne ligowe wyzwania.

Następny mecz z udziałem bydgoskiego Zawiszy odbędzie się już w przyszły weekend. 30 września (piątek) o godzinie 16.00 zespół trenera Piotra Kołca zagra na wyjeździe z drużynę Cartusii Kartuzy. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie.

 

Olgierd Bondara