Imponująca seria zwycięstw przedłużona!

Po wyczerpującym, domowym spotkaniu, drużyna trenera Piotra Kołca pokonała 1:0 zespół KP Starogard. Tym samym Zawisza Bydgoszcz notuje piąte zwycięstwo z rzędu.

W 22 minucie meczu bydgoski Zawisza wyszedł na prowadzenie po silnym uderzeniu Mateusza Oczkowskiego, który doskonale odnalazł się w polu karnym rywala i z zimną krwią pokonał bramkarza drużyny gości. Przez dalszą część spotkania Zawisza udanie kontrolował wynik, co rusz dochodząc do dogodnych strzeleckich pozycji. W drugiej odsłonie dzisiejszej rywalizacji, Korneliusz Sochań, Alan Serwach czy Maciej Koziara mieli swoje okazje, aby podwyższyć wynik na korzyść niebiesko-czarnych. Nie obyło się, jednak bez nerwów. W 86 minucie meczu, po uderzeniu napastnika drużyny KP Starogard, Patryk Urbański zmuszony był interweniować na linii bramkowej. Interwencja była udana, dzięki czemu zespół trenera Piotra Kołca może świętować kolejne ligowe punkty w sezonie 2022/23.

Co warto odnotować – bydgoski Zawisza notuje serię pięciu zwycięstw. Bydgoscy Rycerze są niepokonani, odkąd 17 sierpnia bieżącego roku pokonali 4:0 Pogoń Nowe Skalmierzyce. Trzeba podkreślić, że zawodnicy trenera Kołca nie zawodzą również na innych frontach. 31 sierpnia, bydgoski Zawisza pokonał I-ligowy GKS Tychy w meczu Fortuna Pucharu Polski.

Następny mecz z udziałem bydgoskiego Zawiszy odbędzie się już w przyszły weekend, w Szczecinie. 10 września (sobota) o godzinie 12:00 zespół trenera Piotra Kołca zagra w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Pogoni II Szczecin. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie. W biurze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza (ul. Gdańska 163, wejście od strony trybuny A) sprzedawane są oficjalne trykoty I drużyny Zawiszy Bydgoszcz obowiązujące w sezonie 2022/23. Serdecznie zapraszamy!