Iść za ciosem w ligowych zmaganiach

fot. Łukasz Gełda

Po udanym spotkaniu w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski zespół trenera Piotra Kołca nie ma zamiaru zdejmować nogi z gazu. W niedzielę (4 września) o godzinie 12.00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy, Zawisza podejmie zespół KP Starogard.

Po rozegraniu pięciu kolejek sezonu 2022/23 zespół KP Starogard znajduje się na 13 pozycji 3 ligi grupy 2. W dotychczasowych zmaganiach nasz niedzielny rywal zapisał na swoim koncie 6 punktów. Zespół KP Starogard pokonał 1:0 drużynę SKS Bałtyku Gdynia i remisował z ekipami Pogoni Nowe Skalmierzyce, Unii Swarzędz i Błękitnych Stargard. W miniony weekend, 27 sierpnia, nasz następny przeciwnik uległ 2:0 drużynie rezerw ekstraklasowej Pogoni Szczecin.

Zespół Zawiszy Bydgoszcz zanotował udany start rozgrywek zbierając 12 punktów w 5 rozegranych spotkaniach. W ostatnich trzech ligowych potyczkach niebiesko-czarni strzelili łącznie 13 bramek, aplikując co najmniej cztery trafienia każdemu kolejnemu rywalowi. W wyjazdowym spotkaniu, 17 sierpnia, zespół trenera Piotra Kołca wygrał 4:0 z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Cztery dni później bydgoscy Rycerze rozprawili się z Unią Swarzędz, ponownie tryumfując rezultatem 4:0. W miniony weekend, w Trójmieście, Zawisza rozgromił 5:1 zespół SKS Bałtyku Gdynia. Czas podtrzymać zwycięską formę i zwyciężyć w niedzielnej rywalizacji.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego zespołu na stadion przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Spotkanie 6 kolejki 3 ligi grupy 2. odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00. Zapraszamy do internetowego zakupu biletu. Kasy stadionu otwarte będą od godziny 10:30.

Olgierd Bondara