Konferencja trenerska Zawiszy Bydgoszcz

W niedzielę (12.06.2022) na obiektach Zawiszy Bydgoszcz odbyła się międzynarodowa Konferencja poświęcona tematyce „Modele gry w piłce juniorskiej oraz seniorskiej”.

Wydarzenie przyciągnęło blisko 70. trenerów z 6. województw, w tym nawet z odległego Śląska. Konferencja rozpoczęła się o godzinie 10:00 oficjalnym otwarciem przez Trenera Jakuba Mrozik oraz Trenera Koordynatora K-PZPNu Andrzeja Magowskiego.

Pierwszą prelekcję wygłosił trener rocznika 2011 – Łukasz Wojciechowski. Przedstawił on przykładowy mikrocykl treningowy w kategorii wiekowej E1 na podstawie metodologii realizowanej w  piłkarskim Zawiszy. Następnie uczestnicy konferencji mieli okazję posłuchać Andre Jasminsa, który na to wydarzenie przyleciał z Lizbony. Trener UEFA A przedstawił przykładowy mikrocykl w klubie profesjonalnym Nacional de Madeira. Następnym prelegentem był Trener UEFA Elite Youth A Zygmunt Biliński, który na bazie ostatniego zwycięstwa Polski przeciwko reprezentacji Włoch U20 przygotował prezentacje dotyczącą modelu gry z trójką obrońców.

Ostatnim mówcą był Trener UEFA Pro Krzysztof Górecko oraz jego asystent Bartłomiej Cymerys. Trenerzy przedstawili zagadnienia dotyczące pracy w niższych ligach.

Cieszymy się, że konferencje przyciągnęła wielu trenerów i mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce na następnych wydarzeniach organizowanych przez Zawiszę Bydgoszcz.

Sponsor Główny Konferencji: