Małe derby w meczu rezerw

Przed nami spotkanie derbowe w ramach rozgrywek o mistrzostwo A klasy. Zespół rezerw zmierzy się z lokalnym rywalem, drużyną Wisły Fordon.

Zespół Wisły Fordon zajmuje aktualnie w tabeli 13 miejsce z dorobkiem 19 punktów. Ostatnie punkty drużyna Wisły zdobyła 2 kwietnia pokonując Grom Więcbork 3-1 w ważnym meczu kształtującym układ tabeli w jej dolnej strefie. Następnie przyszły dwie porażki z drużynami rezerw Unii Solec Kujawski oraz Tucholanki Tuchola. Nasi najbliżsi rywale zdobyli dotychczas 34 bramki, tracąc przy tym 55. W rundzie jesiennej w pojedynku Zawiszy z Wisłą lepsi byli nasi piłkarze wygrywając 4-0.

Zespół Zawiszy po udanej eskapadzie do Osia i wysokiej wygranej z drużyną Gromu 8-1 z optymizmem przygotowuje się do kolejnego spotkania. Nikt z zawodników nie skarży się na kontuzje i urazy. Z powodu czwartej żółtej kartki pauzować będzie jedynie Maciej Bakuniak. Szeroka kadra drugiego zespołu uzupełniania jeszcze zawodnikami pierwszej drużyny daje jednak trenerowi Pawłowi Kawalcowi duże pole manewru w zestawieniu składu na niedzielny mecz. Aktualnie rezerwy zajmują w tabeli A klasy drugie miejsce z dorobkiem 43 punktów. Trzecia w tabeli jest Sparta Przysiersk z 39. punktami (dwa mecze zaległe), a czwarta Unia II Solec Kujawski ma zdobyte 38 punktów.

Mecz z Wisłą Fordon odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 12.00 na stadionie przy ulicy Sielskiej 12a w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy!