Mecz na pożegnanie ligowego sezonu

Zawisza Bydgoszcz zakończy rozgrywki III ligi (gr. 2) w Janikowie spotkaniem z miejscową Unią w sobotę (18 czerwca). Początek zaplanowano na godz. 17.00.

W środę (15 czerwca) obie ekipy zmierzyły się na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie w finale Okręgowego Pucharu Polski. Piłkarze Unii i Zawiszy stworzyli widowisko, stojące na bardzo dobrym poziomie. Udowodnili, że tkwi w nich potencjał do gry na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Ostatecznie zwyciężyli niebiesko-czarni 4:2 i zdobyli pierwszy raz to trofeum po odrodzeniu klubu w 2016 roku i rozpoczęciu od B-klasy nowego etapu w swojej długoletniej historii.

W lidze dla bydgoszczan jest już wszystko jasne. Zawisza zajmie ósme miejsce w tabeli. Janikowianie przed ostatnią kolejką są na trzecim miejscu z trzema punktami przewagi nad Sokołem Kleczew i muszą uważać, żeby nie stracić miejsca na podium, zwłaszcza że rywale grają z najsłabszą w sezonie Kluczevią.

Jesienią w Bydgoszczy lepsza była Unia. W 17. kolejce (13 listopada 2021 r.) niebiesko-czarni prowadzili do przerwy po bramce Korneliusza Sochania. Po zmianie stron gole dla gości strzelili Przemysław Kędziora i Gracjan Goździk.

Zestaw par 34. (ostatniej w sezonie 2021/22) kolejki III ligi gr. 2:

sobota (18 czerwca), wszystkie mecze o godz. 17.00:

Unia Janikowo – Zawisza Bydgoszcz

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin

Kluczevia Stargard – Sokół Kleczew

Świt Skolwin-Szczecin – Olimpia Grudziądz

Stolem Gniewino – Kotwica Kołobrzeg

KP Starogard Gdański – GKS Przodkowo

Polonia Środa Wielkopolska – Pogoń II Szczecin

Bałtyk Koszalin – Błękitni Stargard

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Elana Toruń 3:0 (wo)

 

kj