Mecz na szczycie ligi i o prym w regionie

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz nie wyjdą z derbowego cugu, bo po potyczce z Elaną w Toruniu do Bydgoszczy przyjedzie kolejna ekipa z województwa Kujawsko-Pomorskiego, Olimpia Grudziądz. Mecz rozegrany zostanie jutro, tj. 20. maja na stadionie Zawiszy Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 16:00.

Zespół Olimpii Grudziądz to lider 3. ligi 2. grupy. Po zeszłorocznym zawodzie spowodowanym brakiem promocji do eWinner 2. ligi grudziądzanie kolejny raz starają się wrócić na szczebel centralny i spośród wszystkich Klubów zainteresowanych awansem, to właśnie Olimpia wydaje się być najbardziej zdetermininowana. Podopieczni Bogusława Baniaka w ostatnich 4. meczach zdobyli 10 punktów (w tym 0:0 z Pogonią II Szczecin) i... nie stracili bramki.

Zawisza Bydgoszcz przegrał w minionej kolejce w Środzie Wielkopolskiej z Polonią 2:0, ale trzy dni później pokonał (0:0 po dogrywce i 4:2 w karnych) w prestiżowym "meczu sezonu" toruńską Elanę i awansował do finału Okręgowego Pucharu Polski. Piłkarze Zawiszy "mają w nogach" 120 minut pojedynku z Elaną, ale w głowach są pozytywnie nastawieni i chcą iść za derbowym ciosem.

Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że rozpoczynają się korespondencyjne pojedynki na szczycie tabeli. Na ewentualne potknięcie Olimpii na pewno liczą w Szczecinie i Gdańsku, tym bardziej, że Pogoń II zagra właśnie z Gedanią. Cała seria 6. ostatnich kolejek to bezpośrednie mecze na szczycie tabeli, więc do walki o awans włączyć się mogą wszystkie Kluby z aktualnego TOP5 (Olimpia, Pogoń II, Gedania, Polonia Środa Wlkp. oraz... Zawisza?).

Jak wygląda kalendarz spotkań drużyn walczących o awans?

  • Gedania Gdańsk: Pogoń II Szczecin (W), Zawisza Bydgoszcz (D), Unia Janikowo (W), Cartusia Kartuzy (D), Polonia Środa Wielkopolska (W), Olimpia Grudziądz (D).
  • Olimpia Grudziądz: Zawisza Bydgoszcz (W), Unia Janikowo (D), Cartusia Kartuzy (W), Polonia Środa Wielkopolska (D), Błękitni Stargard (D), Gedania Gdańsk (W).
  • Pogoń II Szczecin: Gedania Gdańsk (D), Stolem, Gniewino (D), Świt Skolwin (D), Unia Solec Kujawski (W), Sokół Kleczew (D), Vineta Wolin (W).
  • Zawisza Bydgoszcz: Olimpia Grudziądz (D), Gedania Gdańsk (W), Stolem Gniewino (D), Świt Skolwin (W), Unia Solec Kujawski (D), Sokół Kleczew (W).
  • Polonia Środa Wielkopolska: Unia Janikowo (W), Cartusia Kartuzy (D), Błękitni Stargard (D), Olimpia Grudziądz (W), Gedania Gdańsk (D), Stolem Gniewino (W).

Jesienią w Grudziądzu padł remis 1:1. Gola dla Zawiszy strzelił Sebastian Rugowski. Łączny bilans 29. meczów bezpośrednich to 9 zwycięstw Olimpii, 13 zwycięstw Zawiszy, a 7 spotkań kończyło się wynikiem remisowym.

Zachęcamy kibiców do zakupu biletów i dopingowania piłkarzy swojej drużyny. Informacja o biletach: TUTAJ