[MISJA WŁOCŁAWEK] Do trzech razy sztuka…

Dwa mecze, dwa remisy, dwie czerwone kartki – dwa razy wyrzucony został z boiska Kamil Żylski. Oba spotkania Zawiszy z Włocłavią w tym sezonie odbyły się w Bydgoszczy. Tym razem faworyci IV ligi zagrają ze sobą we Włocławku.

W sobotę (22 maja) naprzeciwko siebie staną najbardziej bramkostrzelne zespoły tej edycji czwartoligowych zmagań. Zawisza ma już na koncie 70 strzelonych goli, włocławianie (przed meczem w Mogilnie, środa 19 maja) tylko pięć trafień mniej.

Liderem na liście strzelców jest snajper Zawiszy, Kamil Żylski, który w ostatnim meczu z Pogonią Mogilno zdobył swojego 25. gola w tym sezonie w lidze. Za nim w tej klasyfikacji są jednak zawodnicy Włocłavii, Łukasz Witucki (18 goli) i Kamil Kuropatwiński (16 bramek).

Czy zatem w sobotę we Włocławku możemy spodziewać się gradu goli? Mimo imponującego dorobku bramkowego, Żylski gola jeszcze Włocłavii nie strzelił. Co więcej, w kwietniowej, bezbramkowej potyczce w Bydgoszczy wyleciał z boiska po obejrzeniu drugiej i w efekcie czerwonej kartki. Tym samym powtórzył swój wyczyn z jesieni, kiedy to podobnym osiągnięciem zapisał się w protokole sędziowskim. Na szczęście, mimo prowadzenia gości 2:0, bydgoszczanie dogonili wtedy rywala i uratowali remis. Statystycy odnotowują, że ostatnie cztery spotkania tych drużyn Zawisza kończył w osłabieniu.

Trener Zawiszy Piotr Kołc jest wciąż niepokonanym szkoleniowcem w IV lidze. Jego bilans to sześć zwycięstw i dwa remisy. Meczem w Mogilnie Zawisza zaliczył drugi z kolei mecz bez starty gola, w sumie w sezonie bydgoszczanie nie stracili bramki już w siedmiu meczach. Tylko raz w tym sezonie mecz Zawiszy kończył się wynikiem 0:0, 10 kwietnia 2021 roku właśnie z Włocłavią. Wcześniej spotkanie bez goli niebiesko-czarni zaliczyli ze Sportisem Łochowo, 13 kwietnia 2019 roku na boisku w Fordonie.

Zanim dojdzie do starcia na szczycie zespoły grupy mistrzowskiej rozgrają mecze w środę (19 maja):

Pogoń Mogilno – Włocłavia Włocławek, godz. 17:30

Lider Włocławek – Kujawianka Izbica Kujawska, godz. 18:00

Sportis Łochowo – Chemik Bydgoszcz, godz. 18:00

Więcej statystyk na zawiszastats.pl

fot. Edyta Linowiecka