Nadeszła wiosna…

W najbliższą sobotę tj. 4 marca o godz. 12:00 na Stadionie Zawiszy Bydgoszcz „niebiesko-czarni” wznowią rozgrywki 3. ligi. Do Bydgoszczy na pierwszą kolejkę rundy wiosennej przyjedzie Vineta Wolin.

Sobotni rywal to beniaminek rozgrywek 3. ligi. W pierwszym spotkaniu obu drużyn zdecydowanie zwyciężył Zawisza wygrywając 3:1. Bramki dla naszego zespołu w tamtym spotkaniu strzelali Piotr Okuniewicz (dwie) oraz Kamil Żylski (karny po faulu na Medim Dahmsie), gospodarze odpowiedzieli trafieniem Kacpra Litwina.

W ligowej tabeli Vineta w 17 meczach zgromadziła jedynie 16. punktów co pozwoliło zająć 14. miejsce. W zestawieniu największej ilości straconych bramek zespół z Wolina jest liderem tracąc jesienią 37 bramek.

Zespół Vinety Wolin w zimowych przygotowaniach do sezonu rozegrał serię 6 meczów sparingowych. Zremisował 1:1 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal, Cariną Gubin oraz Gwardią Koszalin, przegrał 6:2 z rezerwami Pogoni Szczecin, 3:2 z Błękitnymi Stargard i 3:1 ze Stilonem Gorzów. Piłkarską wiosnę zawodnicy Vinety rozpoczęli od porażki 2:0 w Okręgowym Pucharze Polski (26 lutego) przeciwko drużynie Floty Świnoujście.

Zawisza Bydgoszcz przystąpi do meczu bez Macieja Koziary, który musi pauzować za kartki. Pomimo tego piłkarze oraz sztab są pewni zwycięstwa.

Po tym długim, prawie 2-miesięcznym okresie przygotowawczym w końcu w sobotę rusza runda wiosenna. Jestem spokojny o wynik, bo widać po chłopakach, że są naładowani pozytywną energią i zrobią wszystko by się dobrze zaprezentować. - przyznaje Koziara.

Cieszę się że w sobotę wracamy do ligowego grania, pomimo trudności w okresie przygotowawczym ze względu na pogodę czy kontuzje, choroby, przepracowaliśmy ten okres bardzo sumiennie i teraz trzeba to pokazać na boisku. Kadra drużyny została odmłodzona ale też wzmocniona zawodnikami którzy maja nam podnieść poziom i rywalizacje. Wierze że nasza siłą będzie drużyna a nie jednostki i pomimo tego że w pierwszym spotkaniu nie możemy skorzystać ze wszystkich zawodników pokażemy siłę. - Piotr Kołc.

Zachęcamy do zakupu biletów (ONLINE | w kasie stadionu) oraz wspierania "niebiesko-czarnych" w walce o ligowe punkty.