Paweł Kawalec Dyrektorem ds. rozwoju i szkolenia

Paweł Kawalec wraca do Zawiszy Bydgoszcz w nowej roli. Od 1. lipca 2022 obejmie funkcję Dyrektora ds. rozwoju i szkolenia zastępując Macieja Meggera, który zrezygnował ze stanowiska.

26-letni Kawalec do końca czerwca pracuje jako koordynator przygotowania fizycznego w akademii piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin w której prace rozpoczął w 2018 roku. Przez rok zbierał doświadczenie w innych Klubach. Na co dzień zajmuje się dwoma najstarszymi zespołami młodzieżowymi miedziowych – U21, który w tym sezonie awansował do 2. ligi oraz zespół U18, który w obecnym sezonie zdobył mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej.

W sezonie 2020/21 był asystentem trenera Piotra Kołca w Zawiszy Bydgoszcz dokładając swoją cegiełkę do awansu do 3. ligi. W Zawiszy prowadził też zespół do lat 18. Doświadczenie zbierał również w pracy za granicą, jako trener w akademii Galway United (aktualnie czołówka drugiego poziomu rozgrywek ligowych).

Moim celem jest budowanie silnej akademii, która będzie fundamentem silnego Zawiszy.
W pierwszej kolejności chcę zadbać o rozwój metodologii szkolenia, która pomoże nam rozwijać standardy naszej pracy i zbliżać nas do najlepszych. Kluczową dla mnie rzeczą jest również rozwój indywidualny zawodników, tutaj będziemy bardzo mocno skupiali się na tym, aby zawodnicy zarówno w tych najmłodszych jak i najstarszych grupach realizowali swój indywidualny plan rozwoju, który będzie wyznaczony na określony czas i cyklicznie poddawany analizie.
Będziemy dążyli do tego, aby każdy zespół w akademii grał odważnie i na wysokiej intensywności, starał się odbierać piłkę jak najbliżej bramki przeciwnika i potrafił operować nią pod presją. Wszystko to, jest procesem długofalowym, którego głównym celem jest dostarczenie zawodników do pierwszego zespołu.

Witamy ponownie w Zawiszy Bydgoszcz i życzymy powodzenia!

fot. akademiakghm.com