Paweł Kawalec trenerem juniora A1 oraz asystentem w drużynie seniorów!

Paweł Kawalec swoją prace szkoleniowa rozpoczął w Szyszle Tarnoszyn. Jednocześnie łącząc funkcje trenera U-18 oraz asystenta w zespole seniorskim. W roku 2018 przeniósł się do Lubina i podjął pracę w akademii tamtejszego Zagłębia, jako trener przygotowania motorycznego. Po roku został włączony do sztabu szkoleniowego II drużyny „miedziowych” gdzie doskonalił się w fachu pod okiem Adama Buczka. Przez ostatnie pół roku prowadził samodzielnie zespół U-15 irlandzkiego Galaway United.

Jak wyglądała Trenera praca w Zagłębiu Lubin?

Dołączyłem do Zagłębia w 2018 roku, gdzie pracowałem przy młodszych jak i starszych rocznikach. Miałem okazję uczestniczyć w turniejach zagranicznych (m.in. W Holandii, Belgii), gdzie grały kluby, których marki są znane w Europie. Odbywałem również staże trenerskie w innych klubach. W drugim zespole miałem okazję pracować z Adamem Buczkiem, który ma bogate doświadczenie trenerskie. Pracowałem również z Jarosławem Krzyżanowskim, który ma na swoim koncie dużo występów w drużynie Zagłębia w ekstraklasie (w 95 roku strzelił bramkę AC Milanowi w Pucharze UEFA), oraz występował również w ligach zagranicznych. Przez kilka miesięcy, pracowałem przy pierwszym zespole Zagłębia Lubin i mogłem obserwować, jak wygląda funkcjonowanie zespołu w ekstraklasie, gdzie trenerem był Ben van Deal. Cieszę się, że mogłem pomagać przy tym zespole i pracować z zawodnikami z najwyższej ligi w Polsce. 
Uczyłem się od fachowców w swojej dziedzinie, którzy wiele lat spędzili na najwyższym poziomie w Polsce i za granicą. Ta wiedza wpłynęła na moje postrzeganie piłki nożnej i sposób przygotowania zawodników do rywalizacji meczowej

Jakie wrażenia po pierwszym miesiącu pracy w klubie?

Pierwszy miesiąc minął niezwykle szybko. Na pewno był to przyjemny czas. Mogłem spotkać wiele ciekawych osób pracujących tutaj, a przede wszystkim zapoznać się z tym jak od wewnątrz wygląda funkcjonowanie klubu. Śmiało mogę stwierdzić, że klub obrał dobrą drogę, aby rozwijać się organizacyjnie i przede wszystkim podnosić umiejętności zawodników, którzy znajdują się w strukturach klubu.

Jakie cele stawiasz przed sobą w naszym klubie? 

Na pewno chciałbym w znaczny sposób wpłynąć na rozwój zawodników, z którymi pracuję i będę miał okazje pracować, zarówno w pierwszym zespole jak i w akademii. Oczywiście klub ma swoje cele. Chcemy je zrealizować w nadchodzącym półroczu. Na pewno pomogą one nam przenieść klub na wyższy poziom rozwoju.