Piotr Kołc odejdzie z Zawiszy Bydgoszcz

Wygasający z końcem czerwca kontrakt trenera Piotra Kołca nie zostanie przedłużony.

Piotr Kołc jest najdłużej pracującym bez przerwy trenerem w historii Klubu. Do Zawiszy dołączył zimą sezonu 2020/21 i awansował z zespołem na boiska 3. ligi. Z Zawiszą Bydgoszcz dwukrotnie podnosił puchar za tryumfy w Okręgowym Pucharze Polski. W Pucharze Polski na szczeblu centralnym Zawisza trenera Kołca wygrywał m.in z I-ligowym GKS Tychy oraz dzielnie walczył z ekstraklasowym Radomiakiem.

Dużo dobrych chwil i ciężkiej pracy od pierwszego dnia. Szatnia, która pokazała niejednokrotnie, co to znaczy drużyna. Kibice, którzy zawsze są 12 zawodnikiem. Do końca sezonu będziemy walczyć, aby ten sezon był lepszy od poprzednich. – skomentował Piotr Kołc

Piotr Kołc do tej pory poprowadził Zawiszę Bydgoszcz w 120 spotkaniach (64 zwycięstwa, 24 remisy i 32 porażki).

Kontrakt trenera Piotra Kołca nie zostanie przedłużony i wygaśnie 30. czerwca. – potwierdził Dyrektor Sportowy, Marcin Łukaszewski. Zawisza Bydgoszcz ma nadal określone cele do zrealizowania w bieżącym sezonie, dlatego skupiamy się teraz na zapewnieniu stabilności i kontynuacji naszej drogi do osiągnięcia tych celów. Na godne pożegnanie i podsumowanie pracy trenera Kołca przyjdzie jeszcze czas, jednak teraz priorytetem jest koncentracja na aktualnych zadaniach sportowych.

Do końca rywalizacji w 3. lidze pozostało jeszcze 7 kolejek. Zawisza zajmuje 4. miejsce w tabeli. Przed podopiecznymi trenera Kołca półfinałowa potyczka w Okręgowym Pucharze Polski oraz szansa na trzeci z rzędu tryumf końcowy.