Podtrzymać serie

Najbliższy rywal niebiesko-czarnych zanotował serię czterech kolejnych porażek. Z kolei bydgoszczanie wygrali dwa ostatnie pojedynki. Mecz Polonia Środa Wielkopolska-Zawisza Bydgoszcz odbędzie się w sobotę (7 maja). Początek zaplanowano na godz. 12.00.

W 28. kolejce III ligi (gr. 2) spotkają się ekipy, które zgromadziły do tej pory po 39 punktów. Obie mają na koncie 11 wygranych, 10 porażek i sześć remisów i sąsiadują w tabeli. Polonia Środa Wielkopolska ma nieco lepszy stosunek bramkowy – plus dwa (35:33), gdy tymczasem Zawisza  – plus jeden (38:37). Ale to niebiesko-czarni okazali się lepsi jesienią w bezpośrednim pojedynku. Po bramce Kamila Żylskiego z rzutu karnego bydgoszczanie wygrali 1:0 na stadionie przy ul. Gdańskiej 163.

Polonia bardzo dobrze rozpoczęła wiosenne zmagania na boiskach III ligi (gr 2). Pokonała na wyjeździe Pogoń Nowe Skalmierzyce (2:0) i Unię Janikowo (3:1). U siebie wygrała pod koniec marca z Bałtykiem Koszalin (2:1). A że dostała również komplet punktów za walkower z Elaną, to po czterech wiosennych kolejkach mogła sobie dopisać do konta komplet 12 oczek. Schody zaczęły się od wyjazdowego remisu z KP Starogard Gdański (1:1). Cztery kolejne porażki spowodowały, że Polonia spadła na 8. pozycję w tabeli. W Środzie Wielkopolskie sposób na gospodarzy znalazły ekipy Stolemu Gniewino (1:3) i Kluczevii Stargard (0:2). W dwóch ostatnich wyjazdowych pojedynkach Polonia nie potrafiła strzelić nawet gola i uległa Świtowi Skolwin-Szczecin (0:2) oraz doznała bardzo bolesnej porażki w Gdyni z Bałtykiem (0:4) w miniony piątek (27 kwietnia).

Polonia w przerwie zimowej straciła swojego najlepszego strzelca. Hubert Antkowiak jesienią zdobył dla drużyny z Wielkopolski aż osiem goli. Wiosną strzela dla Olimpii Grudziądz i trafił w lidze już pięć razy do siatki rywali, o czym przekonał się też Zawisza, któremu strzelił bramkę w ostatniej minucie marcowego pojedynku 20. kolejki, ustalając wynik na 3:1 dla grudziądzan.

Sztab szkoleniowy ekipy ze Środy Wielkopolskiej w ostatnich meczach wprowadza do składu dużą liczbę wychowanków klubowej akademii. W spotkaniu z Kluczevią debiutowało aż pięciu nastolatków. Również pięciu młodych piłkarzy roczników 2004-05 wybiegło pierwszy raz na murawę trzecioligowego boiska w Gdyni.

Tymczasem Zawisza jest na fali. Po efektownej wygranej (3:0) w Nowych Skalmierzycach przyszedł ciężki bój z Bałtykiem Koszalin. Niebiesko-czarni potrafili jednak pokonać (2:1), walczących o utrzymanie rywali, mimo że pierwsi stracili gola, a w końcówce musieli bronić się w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce i w efekcie czerwonej dla Mateusza Oczkowskiego. Trzy gole w tych meczach zdobył Kamil Żylski, który w lidze ma już na koncie 13. bramek. W spotkaniach z Pogonią i Bałtykiem pewnie wykorzystał dwie „jedenastki”, a gola z gry zdobył efektownym lobem w sytuacji sam na sam z koszalińskim bramkarzem, po genialnej asyście Wojciecha Mielcarka.

Mecz Polonia Środa Wielkopolska-Zawisza Bydgoszcz odbędzie się w sobotę (7 maja). Początek zaplanowano na godz. 12.00.

Zestaw par 28. kolejki III ligi (gr. 2)

piątek, 6 maja

Błękitni Stargard – Kotwica Kołobrzeg, godz. 18:00

sobota, 7 maja

Polonia Środa Wielkopolska – Zawisza Bydgoszcz, godz. 12:00

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Sokół Kleczew, godz. 12:00

Pogoń II Szczecin – GKS Przodkowo, godz. 12:00

Stolem Gniewino – Kluczevia Stargard, godz. 16:00

KP Starogard Gdański – Bałtyk Gdynia, godz. 16:00

Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin, godz. 16:00

Unia Janikowo – Świt Skolwin-Szczecin, godz. 17:00

Elana Toruń – Olimpia Grudziądz 0:3 (wo)

kj