Porażka w starciu z Jarotą

fot. @kubovsky77/twitter

Po udanej inauguracji sezonu w Wolinie, Zawisza podjął na własnym boisku zespół Jaroty Jarocin. Po emocjonującym spotkaniu zespół trenera Piotra Kołca schodził z boiska pokonany.

W 25 minucie meczu, Jarota objął prowadzenie, dzięki bramce zdobytej przez Sebastiana Kamińskiego. Zawiszacy usiłowali odrobić straty, ale obyło się bez konkretów. Po zmianie połów zawodnicy gości podwyższyli wynik spotkania. W 79 minucie meczu, jeden z zawodników drużyny z Jarocina obejrzał czerwoną kartkę. Do ostatnich minut meczu zespół Zawiszy zaciekle atakował, stwarzając sobie dogodne okazje. W 86 minucie, jedną z szans wykorzystał Wojciech Mielcarek, notując tym samem trafienie kontaktowe. Wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka arbitra. Zawisza musiał uznać wyższość przyjezdnych rywali.

Dzisiejsze spotkanie było pierwszym domowym meczem naszego zespołu w bieżącym sezonie. W pierwszej kolejce 3 ligi gr. 2, Zawisza pewnie tryumfował nad beniaminkiem, Vinetą Wolin. Po dwóch bramkach Piotra Okuniewicza i skutecznej egzekucji rzutu karnego przez Kamila Żylskiego, zespół trenera Piotra Kołca udanie zainaugurował sezon, wygrywając 1:3 w meczu wyjazdowym. Po dzisiejszym meczu wiadomo, że na pierwsze domowe punkty Zawisza Bydgoszcz poczeka przynajmniej do następnego weekendu.

Już w przyszłą środę Zawisza Bydgoszcz rozegra wyjazdowe spotkanie z ekipą Pogoni Nowe Skalmierzyce. W przyszły weekend, 20 sierpnia, zespół trenera Piotra Kołca podejmie na własnym boisku Unię Swarzędz. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszej drużyny i nabywania karnetów na rundę jesienną sezonu 2022/23.

Olgierd Bondara