Pożegnania przyszedł czas

Bartosz Stoppel, Dawid Deresiewicz, Natan Zniszczol, Kamil Czyżniewski, Janek Stypczyński, Jay Jaskólski i Patryk Kozłowski nie będą reprezentować barw Zawiszy Bydgoszcz w przyszłym sezonie, podał klub we wtorek (20 lipca).

Wszyscy odchodzący walnie przyczynili się do sukcesów Zawiszy w minionych sezonach. 37-letni Bartosz Stoppel zaliczył z klubem wszystkie awanse od B-klasy, w której występował w niebiesko-czarnych barwach od wygranego 3:1 meczu z Zorzą Ślesin (10 września 2016 roku).

Dawida Deresiewicza kibice zapamiętają z przepięknego gola, którego zdobył na boisku przy ul. Sielskiej w meczu klasy okręgowej, gdy przypieczętował zwycięstwo 3:1 nad Radzynianką Radzyń Chełmiński celnym strzałem lewą nogą z prawego narożnika pola karnego w samo okienko bramki gości.

23-letni Patryk Kozłowski występował w Zawiszy od jesieni 2018 roku. Debiutował 11 sierpnia w wyjazdowym, wygranym 1:0 meczu z Promieniem Kowalewo Pomorskie. Szybko zyskał sympatię kibiców. Strzelił wtedy sześć goli i został wybrany w głosowaniu zawodnikiem rundy jesiennej 2018.

Zarząd klubu podziękował wszystkim odchodzącym zawodnikom za dotychczasową współpracę i życzy powodzenia w poszukiwaniu nowych miejsc na futbolowej mapie Polski.

kj

 

Czytaj też:

Bartosz Szelong nowym bramkarzem Zawiszy Bydgoszcz

Janek Chachuła wraca do Zawiszy

Zawisza  Bydgoszcz ma nowego obrońcę

Zawisza zakontraktował trzech „muszkieterów”

W pomocy Zawiszy Mielcarek i Fürst już zakontraktowani

Żylski będzie strzelał dla Zawiszy w III lidze

Kontrakty Zawiszy: Jastrzembski filarem obrony na III ligę

Zawisza dopina skład na III ligę: Sochań zostaje w klubie

Tomasz Prejs i Rafał Piekuś zostają w Zawiszy

Michał Dumieński zawodnikiem Zawiszy

Michał Oczkowski w Wiśle Płock