Puchar Polski: Zawiszę czeka wyprawa do Tłuchowa

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zagrają z Tłuchowią Tłuchowo w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

W siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano w czwartek (27 stycznia) pary rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

Zawisza Bydgoszcz trafił na lidera klasy okręgowej (grupa kujawsko-pomorska II) Tłuchowię Tłuchowo. Pucharowy rywal Zawiszy w drodze do 1/8 finału pokonał na wyjeździe Lubieniankę Lubień Kujawski 7:2 oraz u siebie Lidera Włocławek 3:1. Warto zauważyć, że hat-tickiem w tym meczu popisał się 24-letni Dawid Kieplin, który jako nastolatek posmakował gry na boiskach ekstraklasy w barwach Wisły Płock. W sezonie 2016/17 zaliczył w sumie 111 minut w meczach z Piatem Gliwice i Śląskiem Wrocław.

Drużyna z Tłuchowa rewelacyjnie spisuje się w rozgrywkach ligowych. W 15 spotkaniach rundy jesiennej nie doznała goryczy porażki. Wygrała 13 meczów i dwa razy zremisowała. Na koncie ma 41 punktów i stosunek bramkowy 64-17 i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą trzech punktów nad Łokietkiem Brześć Kujawski.

Drabinka rozgrywek pucharowych na szczeblu okręgu ułożyła się tak, że w przypadku wygranej z Tłuchowią, Zawisza trafi na zwycięzcę pary Elana II – Sparta Brodnica. Z kolei rywalem w ewentualnym półfinale może być ktoś z czwórki: Włocłavia, Olimpia Grudziądz, Chemik Bydgoszcz, Sportis Łochowo.

Mecze 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN zaplanowano na weekend 5/6 marca. Tydzień później Zawisza wznowi walkę w III lidze (gr. 2) meczem z Sokołem Kleczew u siebie.

 

Zestaw par 1/8 Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN (5/6 marca)

Tarpan Mrocza – Unia Janikowo

Orlęta Aleksandrów Kujawski – Wda Świecie

Pogoń Mogilno – Elana Toruń

Start Pruszcz – Lech Rypin

——————————————————–

Włocłavia Włocławek – Olimpia Grudziądz

Chemik Bydgoszcz – Sportis Łochowo

Tłuchowia Tłuchowo – Zawisza Bydgoszcz

Elana II Toruń – Sparta Brodnica

 

kj