Remisowo na koniec października

fot. M. Nowacki (Maryś)

W meczu 14. kolejki 3 ligi grupy 2. bydgoski Zawisza remisuje bezbramkowo z drużyną Stolemu Gniewino. Mimo paru dogodnych sytuacji do zmiany wyniku z Gniewina wyjeżdżamy z jednym punktem.

Od początku meczu Zawisza dłużej utrzymywał się przy piłce z nadzieją na wykreowanie dogodnej sytuacji bramkowej. Taka nadarzyła się w 25 minucie spotkania, kiedy to Kamil Żylski oddał groźne uderzenie na bramkę rywala, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką. Po zmianie połów drużyna Stolemu Gniewino stworzyła sobie klarowną okazję do strzelenia bramki, jednak na posterunku był bramkarz naszej drużyny, Michał Oczkowski. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała zwieńczyć swoich akcji trafieniem. Oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

Spotkaniem ze Stolemem Gniewino zakończyliśmy październikowe zmagania na boiskach 3 ligi grupy 2. Obecnie drużyna trenera Piotra Kołca znajduje się na 7. miejscu w ligowej tabeli. W dotychczasowych meczach siedmiokrotnie wygrywaliśmy dwa razy remisowaliśmy i pięć razy musieliśmy uznać wyższość naszych boiskowych rywali.

W następnej kolejce zmierzymy się z ekipą Świtu Skolwin. Mecz 15. kolejki 3 ligi grupy 2. odbędzie się w sobotę (5 listopada) o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Wszystkim czytelnikom oficjalnej strony klubu życzymy czasu spędzonego wśród najbliższych podczas nadchodzących, świątecznych dni. Już za tydzień wracamy, aby dalej rywalizować w ligowych rozgrywkach sezonu 2022/23.

Olgierd Bondara