Rezerwy pewne swego w Solcu Kujawskim

W meczu derbowym o mistrzostwo A klasy zespół rezerw pokonał na wyjeździe drugi zespół Unii Solec Kujawski 4:0.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

Tkaczyk – Gorzycki (70’ Kuś), Dobek (kapitan), Maciejewski, Jaskuła – Michewicz (60’ Bakuniak) Żelazo (82’ Potempa), Chachuła (70’ Majer), Semeniuk (60’ Słoniecki), Pachnik – Leonowicz

Bramki zdobyli: Fabian Leonowicz – 54’, Maciej Bakuniak – 64’, Szymon Słoniecki – 66’, Jan Chachuła – 69’

Od początku spotkania zaznaczała się delikatna przewaga naszego zespołu, która z minuty na minutę rosła. W pierwszej połowie spotkania nasi piłkarze stworzyli kilka bardzo dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika, jednak za każdym razem obronną ręką wychodził z nich bramkarz gospodarzy. Po przerwie lepiej przygotowana do spotkania kondycyjnie nasza drużyna w końcu udokumentowała swoją przewagę. Pierwszą bramkę zdobył wygrywając pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Unii Fabian Leonowicz. Dwie bramki zdobyli kilka minut po wejściu na boisko rezerwowi – Szymon Słoniecki i Maciej Bakuniak. Zwycięstwo Zawiszy przypieczętował ładną bramką Janek Chachuła.

To zwycięstwo, w połączeniu z porażką rywala w walce o drugie miejsce – zespołu Sparty Przysiersk, stawia nasz zespół w bardzo dogodnej sytuacji przed dwoma ostatnimi kolejkami ligowymi. Miejsce barażowe jest już na wyciągnięcie ręki.

W niedzielę 28 maja rezerwy zmierzą się na własnym boisku z drużyną Tucholanki Tuchola.