Udana inauguracja sezonu!

fot. M. Nowacki (Maryś)

Zawisza Bydgoszcz udanie zainaugurował nowy sezon, pokonując zespół Vinety Wolin wynikiem 3:1. Niebiesko – czarni skutecznie stawili czoła „Wikingom”, dzięki czemu możemy świętować pierwsze ligowe punkty bieżących rozgrywek.

Zespół trenera Piotra Kołca pomyślnie rozpoczął nowy sezon. Już w 27 minucie pięknym uderzeniem popisał się Piotr Okuniewicz, co dało prowadzenie zespołowi bydgoskiemu Zawiszy. W drugiej odsłonie spotkania, w 60 minucie, po precyzyjnym dośrodkowaniu Macieja Koziary, Okuniewicz podwyższył wynik uderzeniem z głowy. Zaraz potem nadarzyła się następna dogodna sytuacja dla zawodników naszego zespołu. Kamil Żylski zamienił rzut karny na bramkę, dzięki czemu do ostatnich chwil meczu bydgoski Zawisza cieszył się trzybramkowym prowadzeniem. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, Kacper Litwin, zawodnik Vinety Wolin, zdobył honorową bramkę dla swojego zespołu.

Warto odnotować, że w dzisiejszym spotkaniu, w barwach bydgoskiego Zawiszy, zadebiutowało czterech zawodników. Dla Sebastiana Rugowskiego, Patryka Urbańskiego, Gabriela Falciano i Wojciecha Żelazo starcie z Vinetą Wolin było pierwszym oficjalnym spotkaniem w niebiesko – czarnych barwach.

W pomeczowej wypowiedzi dla portalu pomorska.pl trener Piotr Kołc krótko podsumował dzisiejszy mecz:

- Wbrew wynikowi to nie było łatwe spotkanie. Cieszą strzelone gole, ale w kilku sytuacjach powinniśmy się zachować lepiej pod bramką rywala. Szkoda też tego straconego gola. To dopiero pierwszy mecz i jeszcze wiele przed nami.

Już w przyszły weekend Zawisza Bydgoszcz podejmie zespół Jaroty Jarocin. Mecz odbędzie się 13.08 (sobota) o godzinie 17.00 w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 163. Serdecznie zapraszamy do wspierania naszej drużyny i nabywania karnetów na sezon 2022/23.

Olgierd Bondara