Wikęd Luzino – Zawisza Bydgoszcz. Nowy Sezon, Nowe Wyzwania

Nadchodzi nowy sezon III ligi, a Zawisza Bydgoszcz jest gotowy na kolejne wyzwanie. Pierwszym przeciwnikiem w tej emocjonującej podróży będzie Wikęd Luzino, zwycięzca pomorskiej IV ligi.

[event_blocks id=”21031″ title=”” event=”” team=”82″ league=”121″ season=”197″ venue=”0″ status=”default” format=”default” date=”0″ date_from=”default” date_to=”default” date_past=”” date_future=”” date_relative=”0″ day=”1″ number=”1″ orderby=”default” order=”ASC” show_all_events_link=”0″ align=”null”]

Wikęd Luzino to drużyna, która po raz pierwszy zagra na tym poziomie rozgrywek. Po zwycięstwie w IV lidze, z 93. punktami i 124. strzelonymi bramkami, zespół z Luzina jest gotów na wyższą stawkę. Czy będą w stanie zaskoczyć, jak w zeszłym sezonie Gedania Gdańsk?

Wśród zawodników Wikędu warto zwrócić uwagę na Wojciecha Wilczyńskiego, który miał okazję rywalizować z Zawiszą.

Zawisza Bydgoszcz wita w swoich szeregach pięciu nowych zawodników, w tym Bartosza Barana pozyskanego właśnie z Wikędu Luzino. Emocje budzą także powroty wychowanków, takich jak Maciej Kona i Jakub Bojas. W Luzinie z nowych twarzy mogą zadebiutować także Krystian Sanocki oraz Mariusz Sławek.

Ciekawostką jest fakt, że trenerzy obu zespołów, Piotr Kołc i Maciej Pliński, byli kiedyś kolegami z drużyny w Gryfie Wejherowo. Sędzią spotkania będzie Kamil Żmijewski, który prowadził już 2. mecze z udziałem Zawiszy.

Mecz z Wikęd Luzino to nie tylko inauguracja sezonu, ale także test dla Zawiszy Bydgoszcz. Czy doświadczenie i nowe twarze w składzie okażą się kluczem do zwycięstwa? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotę. Zawiszo, tylko zwycięstwo!

W tekście wykorzystano informację zawarte na ZawiszaStats.pl