Wsparcie dla Zawiszy. Od 2022 roku większe korzyści dla sponsorów

Ulga sponsoringowa weszła w życie wraz z początkiem nowego roku. Korzyści jakie płyną z tego rozwiązania przedstawił minister Łukasz Schreiber.

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Łukasz Schreiber spotkał się pod koniec 2021 roku w Bydgoszczy z działaczami klubów sportowych, aby zaprezentować nowe rozwiązania podatkowe, które wchodzą w życie wraz z Polskim Ładem. Jednym z nich jest tzw. ulga sponsoringowa, która może ułatwić klubom pozyskiwanie środków na działalność, a przedsiębiorcom dać większe możliwości partycypacji w finansowaniu m.in. sportu. – To zachęta podatkowa, aby prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie (ang. Corporate Social Responsibility – CSR), słowem wspierać sport, kulturę, szkolnictwo wyższe i naukę – tłumaczył minister Łukasz Schreiber.

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz działa prężnie dzięki wsparciu sympatyków, sponsorów i fundatorów. Po awansie do III ligi klub pozyskał strategicznego sponsora. Została nim firma Energa z grupy Orlen. Teraz finansowanie klubu przez biznes i lokalnych przedsiębiorców będzie łatwiejsze.

Ulga sponsoringowa od lat stosowana jest w krajach Europy Zachodniej i USA. – Dzięki uldze przedsiębiorcy zyskają możliwość dodatkowego odliczenia od podstawy opodatkowania. Wspieranie działalności sportowej czy naukowej będzie rozliczane w podatkach dochodowych nie tak jak teraz w 100 procentach, lecz w 150 procentach – wyjaśniał minister Łukasz Schreiber. I podawał przykład: – Jeśli przedsiębiorca, który podpisze z klubem umowę sponsorską, zakupi sprzęt lub sfinansuje obóz sportowy za kwotę 100 tysięcy zł, będzie mógł podatkowo rozliczyć 150 tysięcy złotych.

Minister Łukasz Schreiber podkreśla też, że ulga podatkowa niesie ze sobą wiele korzyści:

  • kluby sportowe (oraz instytucje naukowe i kulturalne) zdobędą dodatkowe środki na swoją działalność.
  • dla sponsorów ulga będzie silnym impulsem w kierunku wspierania lokalnego sportu oraz instytucji kultury i nauki.

– Szacujemy, że w efekcie zastosowania ulgi w 2022 roku firmy zaoszczędzą około 100 milionów złotych – dodaje minister.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu – marketing@zawiszabydgoszcz.pl