Wyjazdowy finisz ligi

Sobotnim (21 maja) meczem ze Stolemem piłkarze Zawiszy zaczynają sesję trzech ligowych meczów wyjazdowych. Początek spotkania w Gniewinie zaplanowano na godz. 16.00.

Po 29. kolejkach rozgrywek III ligi (gr. 2) niebiesko-czarni zajmują ósma lokatę w tabeli z dorobkiem 42 punktów i są już pewni utrzymania. Stolem zgromadził cztery oczka mniej, jest na 11. miejscu i jeszcze musi walczyć o punkty, bo przed nimi m.in. pojedynek ze znajdującą się teraz na miejscu spadkowym Jarotą Jarocin oraz mecze z kandydatami do awansu Olimpią Grudziądz i Kotwicą Kołobrzeg.

Jesienią w Bydgoszczy Zawisza wygrał 2:0 po bramkach Rafała Piekusia i Jana Chachuły w końcówce spotkania. W ostatniej kolejce Stolem zremisował 0:0 w Gdyni z Bałtykiem, grając od 73. minuty w dziesięciu, bo drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartką ukarany został Cezary Stolz. Zespół z Gniewina wiosną wygrał pięć spotkań, z czego cztery na własnym boisku. Z wyjazdów Stolem przywiózł cztery remisy, a dwie wiosenne porażki zaliczył z ekipami szczecińskimi – z rezerwami Pogoni 0:5 u siebie i  Świtem Skolwin 0:2 na wyjeździe.

Tymczasem niebiesko-czarni przyjadą na Arenę Mistrzów w Gniewinie w fantastycznych nastrojach po półfinałowym triumfie w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza wygrał we wtorek (17 maja) w Grudziądzu z Olimpią 2:1 i zagra o trofeum oraz prawo udziału w rozgrywkach na szczeblu centralnym z Unią Janikowo (15 czerwca).

Bydgoszczanie meczem w Gniewinie zaczynają sesję ligowych meczów wyjazdowych. W 31. kolejce (29 maja) pojadą do Szczecina na pojedynek ze Świtem Skolwin, a w następnej serii (4 czerwca) udadzą się do Stargardu na spotkanie z Kluczevią. Piłkarzy Zawiszy na Gdańskiej 163 zobaczymy dopiero w 33. kolejce (11 czerwca), gdy podejmą Bałtyk Gdynia. Potem czekają ich jeszcze dwie potyczki z Unią w Janikowie. Najpierw wspomniany finał OPP i trzy dni później (18 czerwca) mecz na zakończenie sezonu III ligi.

Zestaw par 30. kolejki III ligi (gr. 2):

sobota, 21 maja

Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew, godz. 13:00

Bałtyk Koszalin – Olimpia Grudziądz        21 maja, 13:00

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Kotwica Kołobrzeg, godz. 16:00

Stolem Gniewino – Zawisza Bydgoszcz, godz. 16:00

KP Starogard Gdański – Jarota Jarocin, godz. 16:00

Unia Janikowo – Kluczevia Stargard, godz. 17:00

niedziela, 22 maja

Błękitni Stargard – Pogoń II Szczecin, godz. 12:00

Świt Skolwin-Szczecin – Bałtyk Gdynia, godz. 18:00

Elana Toruń – GKS Przodkowo 0:3 (wo)

kj