Wymarzony scenariusz w Fortuna Pucharze Polski

fot. Łukasz Gełda

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu bydgoski Zawisza awansował do następnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Zespół trenera Piotra Kołca pokonał I-ligowy GKS Tychy rezultatem 2:1.

W 10 minucie spotkania zespół GKS-u Tychy wyszedł na prowadzenie po uderzeniu Tomasa Malca. Zawodnicy bydgoskiego Zawiszy nie pozostali dłużni wobec ofensywnych poczynań gości, dzięki czemu jeszcze przed przerwą, w 36 minucie, po strzale głową Piotra Okuniewicza mogliśmy cieszyć się z wyrównującego trafienia dla naszego zespołu. Po zmianie połów dalej oglądaliśmy zacięty pojedynek obu drużyn. W 76 minucie po składnej akcji bydgoskiego Zawiszy pięknym strzałem z woleja popisał się Maciej Koziara. Po wydłużającej się końcówce spotkania, arbiter dzisiejszych zawodów Pan Damian Krumplewski, zakończył oczekiwanie wszystkich kibiców drużyny gospodarzy. Zawisza Bydgoszcz zameldował się w następnej rundzie Fortuna Pucharu Polski!

15 czerwca bieżącego roku na Stadionie Miejskim imienia Bolesława Ciesielskiego w Janikowie, Zawisza pokonał Unię Janikowo wynikiem 4:2, tym samym tryumfując w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. Tamta wygrana zapewniła niebiesko-czarnym udział w tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski rozgrywanego na szczeblu centralnym. Po zwycięstwie nad zespołem Unii Janikowo, trener Piotr Kołc, w wypowiedzi dla naszej strony internetowej, powiedział: „Jestem dumny z tej drużyny”. Ponad trzy miesiące później historia zatacza koło, a trener bydgoskiego Zawiszy może użyć podobnych słów, świętując kolejne wyjątkowe zwycięstwo.

Tymczasem w nadchodzącą niedzielę (4 września) o godzinie 12.00, niebiesko-czarni podejmą na własnym boisku zespół KP Starogard. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ulicy Gdańskiej 163 w Bydgoszczy. Można już kupować bilety online na to spotkanie.

Olgierd Bondara