Wysoka wygrana przed własną publicznością

fot. Krzysztof Mrowiński

Zespół bydgoskiego Zawiszy podtrzymuje zwycięską formę i ponownie wygrywa dzięki czterobramkowej przewadze. Drużyna trenera Piotra Kołca nie pozostawiła żadnych złudzeń przyjezdnym rywalom.

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zagrali świetne spotkanie, co dało premierowe trzy punkty wywalczone przed bydgoską publicznością w sezonie 2022/23. W pierwszej połowie meczu, Maciej Koziara dwukrotnie (w 10. i 41. minucie) trafiał do bramki przeciwników. Po zmianie połów, w 53 minucie, Patryk Urbański świetnie odnalazł się w polu karnym rywala, dzięki czemu popisał się premierowym trafieniem w niebiesko – czarnych barwach. W 66 minucie wynik ustalił najlepszy strzelec bydgoskiego Zawiszy ubiegłego sezonu, Kamil Żylski. Bydgoszczanie pokonali Unię Swarzędz okazałym wynikiem 4:0.

Zwycięstwo z zespołem Unii Swarzędz było trzecią wygraną bydgoskiego Zawiszy w sezonie 2022/23. Podopiecznym trenera Piotra Kołca udało się utrzymać wysoką formę z poprzedniego spotkania. W minioną środę Zawisza tryumfował nad Pogonią Nowe Skalmierzyce rezultatem 0:4. W niedzielnym meczu z Unią Swarzędz niebiesko - czarni potwierdzili świetną boiskową dyspozycję, dzięki czemu z niecierpliwością czekamy na następne spotkania naszego zespołu.

Następny mecz z udziałem bydgoskiego Zawiszy odbędzie się już w przyszły weekend w Trójmieście. 26 sierpnia (piątek) o godzinie 17.00 zespół trenera Piotra Kołca zagra z drużyną Bałtyku Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby położonym przy ulicy Kazimierza Górskiego 10. Zachęcamy do wspierania naszej drużyny i obserwowania klubowych profili na Facebooku, Twitterze, i Instagramie. W biurze Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza” (ul. Gdańska 163, wejście od strony trybuny A) wciąż sprzedawane są karnety na domowe spotkania rundy jesiennej sezonu 2022/23.

Olgierd Bondara