Zawisza Bydgoszcz ma nowego obrońcę

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Adam Paliwoda zasilił szeregi obrony Zawiszy Bydgoszcz – poinformował klub w czwartek (15 lipca). 22-letni zawodnik przyszedł na Gdańską 163 z Olimpii Grudziądz.

Środkowy obrońca zagrał w środę (14 lipca) w sparingu z Chojniczanką. Występ można zaliczyć do poprawnych. Nowy nabytek Zawiszy jest wychowankiem Stomilu Olsztyn. – Adam to zawodnik o dobrych warunkach fizycznych, cały czas rozwijający się – mówi trener niebiesko-czarnych, Piotr Kołc. – Ma już za sobą doświadczenie trzecioligowe. To bardzo ambitny zawodnik, który przy regularnej grze powinien robić ciągły postęp. Wierzę, że wzmocni naszą linię obrony i będzie groźny w ofensywie przy stałych fragmentach gry.

Paliwoda mierzy 190 centymetrów wzrostu i waży 88 kilogramów. Od początku sezonu 2018/19 do końca rundy jesiennej 2021 roku występował w Huraganie Morąg. Mimo młodego wieku zagrał w tej drużynie w 59 meczach ligowych i w jednym pucharowym. Na trzecioligowych boiskach spędził 4 711 minut. Co ciekawe, przez cały okres pobytu w Morągu zobaczył tylko cztery żółte kartki.

Przed rundą wiosenna 2021 roku Adam Paliwoda trafił do Olimpii Grudziądz, która nieskutecznie walczyła o utrzymanie w drugiej lidze. Szansę gry otrzymał tylko w jednym spotkaniu. Na wyjeździe  z Górnikiem Polkowice (0:3) wszedł w 66 minucie i rozegrał swoje jedyne 25 minut w II lidze.

kj

 

 

Czytaj też:

Zawisza zakontraktował trzech „muszkieterów”

W pomocy Zawiszy Mielcarek i Fürst już zakontraktowani

Żylski będzie strzelał dla Zawiszy w III lidze

Kontrakty Zawiszy: Jastrzembski filarem obrony na III ligę

Zawisza dopina skład na III ligę: Sochań zostaje w klubie

Tomasz Prejs i Rafał Piekuś zostają w Zawiszy

Michał Dumieński zawodnikiem Zawiszy

Michał Oczkowski w Wiśle Płock

 

Źródło: 90minut.pl