Zawisza Bydgoszcz z Energą

Energa po raz trzeci została sponsorem głównym klubu Zawisza Bydgoszcz na sezon 2023/2024. Spółka wspiera również akademię piłkarską kształcącą młodych zawodników.

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pod skrzydłami Energi z grupy ORLEN grają już od sezonu 2021/2022. Teraz klub podpisał umowę na sezon 2023/2024.

To już trzeci sezon, kiedy piłkarze Zawiszy Bydgoszcz będą grali z logiem Energi z grupy ORLEN na koszulkach – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi ds. komunikacji.  – Kontynuacja naszej współpracy jest dowodem naszej wiary w siłę zespołu. Pomagamy w osiąganiu celów, przełamywaniu barier i w dążeniu do realizacji ambitnych planów. Wierzymy, że sportowcy, którzy trenują z Zawiszy, posiadają wszystkie te cechy. Grupa ORLEN jest największym mecenasem sportu w kraju. Wspieramy drużyny i sportowców z różnych dyscyplin. Bardzo ważna dla nas jest także sportowa edukacja dzieci i młodzieży, gdyż to ona przyniesie kolejnych polskich medalistów. Dlatego doceniamy działania Stowarzyszenia w zakresie kształcenia sportowego.

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza stawia sobie za cel popularyzację, rozwój i stałe podnoszenie poziomu sportowego bydgoskiej piłki nożnej oraz stworzenie warunków do uprawiania tej dyscypliny sportu. Stowarzyszenie realizuje swoje cele m.in. poprzez prowadzenie działalności szkoleniowej, organizowanie zawodów lokalnych, krajowych i międzynarodowych, zdobywanie środków finansowych i materialnych na realizację zadań i intensyfikację szkolenia.

Ważnym aspektem działalności stowarzyszenia jest szkolenie najmłodszych adeptów piłki nożnej. W klubie zrzeszonych jest około 300 dzieci i młodzieży, a zajęcia polegające na wszechstronnym rozwoju dziecka prowadzone są już w przedszkolach.

– Dla nas, Zawiszy Bydgoszcz, dzisiejszy dzień jest kolejnym ważnym krokiem w naszej współpracy z Energa SA, naszym Sponsorem Głównym. Wspólne wartości, takie jak innowacyjność, odpowiedzialny rozwój i budowanie trwałych relacji, są fundamentem tej wyjątkowej współpracy. Serdecznie dziękuję za zaufanie i wsparcie, które pozwalają nam nie tylko rozwijać się na boisku, ale także kontynuować naszą społeczną misję. Cieszę się, że razem z Energą będziemy dalej dążyć do doskonałości i sukcesów. – podkreśla Krzysztof Bess, prezes Zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.