Zawisza szykuje się do wiosny

Dziewięć gier kontrolnych zaplanował sztab szkoleniowy pierwszego zespołu Zawiszy Bydgoszcz przed startem wiosennej odsłony rozgrywek III ligi (gr. 2).

Niebiesko-czarni rozpoczną przygotowania do sezonu 10 stycznia 2022 roku. Pierwszym sparingpartnerem będzie drużyna Wdy Świecie, która przyjedzie do Bydgoszczy w sobotę (15 stycznia). Rywal Zawiszy zajmuje obecnie czwarte miejsce w rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej. W 17 meczach zawodnicy ze Świecia zgromadzili 34 punkty i tracą do liderującej Unii Solec Kujawski dziewięć oczek.

Cztery dni później bydgoszczanie gościć będą na własnym obiekcie innego czwartoligowca. W środę (19 stycznia) niebiesko-czarni zmierzą się ze Sportisem Łochowo, który w tabeli zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 29 punktów.

W trzecim sparingu Zawisza zmierzy się z trudniejszym rywalem. W sobotę (22 stycznia) ekipa z Gdańskiej 163 pojedzie do Stężycy na mecz z drugoligową Radunią, która po awansie bardzo dobrze sobie radzi i zajmuje po 19. kolejkach piąte miejsce, premiujące grą w barażach o I ligę.

Tydzień później (29 stycznia) do Bydgoszczy przyjedzie zespół z czołówki IV ligi warmińsko-mazurskiej. Jeziorak Iława po rundzie jesiennej jest na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

W kolejnym meczu bydgoszczanie będą szlifować formę w starciu z Gedanią. Drużyna z Gdańska walczy zacięcie o awans do III ligi. W tabeli pomorskiej IV ligi zajmuje obecnie drugą lokatę z 35 punktami na koncie i tylko o punkt ustępuje Jaguarowi Gdańsk, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Gedania przyjedzie do Bydgoszczy w sobotę (5 lutego).

A już w środę (9 lutego) bydgoszczan czeka starcie z kolejnym drugoligowcem. Tym razem Zawisza wybierze się do Chojnic na mecz z Chojniczanką, obecnym wiceliderem II ligi.

Drużyną z czołówki II ligi jest też następny sparingowy rywal Zawiszy. Z rezerwami Lecha Poznań niebiesko-czarni zagrają w sobotę (12 lutego) w Popowie koło Wronek.

Serię wyjazdowych gier kontrolnych bydgoszczanie zakończą wizytą w Kaliszu. W sobotę (19 lutego) Zawisza zagra z KKS Kalisz, który w rozgrywkach II ligi zgromadził 24 punkty i zajmuje w tabeli 12. pozycję.

Ostatnim rywalem w sparingach przed wiosennymi rozgrywkami będzie Unia Janikowo. Na Gdańską 163 ekipa z Janikowa przyjedzie w sobotę (26 lutego).

Regularny sezon Zawisza rozpocznie 5 marca pojedynkiem w Pucharze Polski, a już w sobotę (12 marca) podejmie na własnym boisku Sokół Kleczew w meczu 19. kolejki III ligi (gr. 2). W pierwszym meczu tych drużyn w Kleczewie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. Po meczach jesiennych Sokół zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 37 punktów i traci tylko cztery oczka do prowadzącej Olimpii Grudziądz.

 

 

kj