11 edycja „Aktywnych Charytatywnych” wystartowała!

Program społeczny o charakterze wolontariatu grupowego „Aktywni Charytatywni” napędzają Energa SA i Fundacja Energa od 2024 roku. Akcja jest skierowana do pracowników Grupy ORLEN, ich rodzin, znajomych i przyjaciół, którzy dbając o swoje zdrowie wspierają najbardziej potrzebujących. Do tej pory wspólnie udało się pokonać ponad 4 miliony km i przekazać pomoc wartą 2 330 00,00 złotych.
Program Aktywni Charytatywni wspiera realizację czterech Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. SDG – ang. Sustainable Development Goals) wyznaczonych przez ONZ: Cel nr 3 Dobre zdrowie i jakość życia, Cel nr 7 Czysta i dostępna energia, Cel nr 10 Mniej nierówności, Cel nr 11 Zrównoważone miasta i społeczności.
Cel na 2024 rok? 250 tys. zł od Fundacji Energa w zamian za 250 tys. km zdobytych!
Założenia programu
Założeniem programu jest aktywność w dowolnej formie – spaceru, biegu, jazdy na rowerze, hulajnodze czy np. rolkach. Swoje wyniki uczestnicy monitorują za pośrednictwem dowolnie wybranej przez siebie aplikacji. Każdy przebyty kilometr jest dodawany do wspólnej puli uzbieranej przez wszystkich uczestników programu. Jeśli w określonym czasie uda się przekroczyć założony pułap kilometrów, środki pieniężne zostaną przekazane przez Fundację Energa wybranym beneficjentom.
◾️ Podstawowe założenia 11 edycji programu:
▪️ CZAS TRWANIA – do 31.12.2024,
▪️ UCZESTNICY – pracownicy Grupy Energa, ich rodziny, znajomi, przyjaciele, inni chętni
▪️ CEL – pokonanie 250 000 km,
▪️ SPOSÓB – aktywność fizyczna w trzech kategoriach:
na kółkach – np. jazda na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce;
na nogach – np. bieganie, spacery, marsz, szybki chód, łyżwy, narty;
mieszane – np. jazda na rowerze + spacer.
▪️ RAPORTOWANIE – aktywność fizyczna zarejestrowana w dowolnej aplikacji, przesyłana po zalogowaniu się w strefie uczestnika na stronie programu, z dowolną częstotliwością
▪️ BONUSY – każdy kto pokona 100 km będzie mógł wskazać beneficjenta, którzy będą poddawani pod głosowania; dla najbardziej aktywnych uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe
▪️ BENEFICJENCI – pomoc trafi do dzieci, seniorów i schronisk dla zwierząt
Wszystkie szczegóły i aktualny stan licznika – znajdują na stronie programu pod adresem https://acha.energa.pl
Jak dołączyć do programu