Adrian Stawski nowym trenerem Zawiszy Bydgoszcz

Z radością informujemy, że Adrian Stawski został nowym trenerem Zawiszy Bydgoszcz. Oficjalnie rozpocznie swoją pracę 1 lipca 2024 roku, zastępując na tym stanowisku Piotra Kołca.

Adrian Stawski urodził się w Bytowie 26 grudnia 1978 roku. Posiada licencję trenerską UEFA Pro, która uprawnia go do prowadzenia zespołów na najwyższym poziomie rozgrywek.

Trener Stawski ma bogate doświadczenie trenerskie. W sezonie 2021/2022 prowadził drużynę Stomilu Olsztyn w 24 meczach 1. Ligi oraz 2 meczach Pucharu Polski.

Wcześniej był związany z Bytovią Bytów, gdzie pełnił rolę asystenta trenera Tomasza Kafarskiego i Pawła Janasa. Od sezonu 2016/2017 objął stanowisko pierwszego trenera Bytovii Bytów. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 79 meczów w 1. Lidze oraz 11 meczów w Pucharze Polski, w tym prestiżowy ćwierćfinał z Legią Warszawa. Ponadto, Bytovia Bytów trenera Stawskiego uczestniczyła w 3 meczach barażowych o 1. Ligę, w tym wygrany dwumecz przeciwko Radomiakowi, oraz 52 meczach w 2. Lidze.

W ostatnim czasie Adrian Stawski pracował w telewizji Polsat Sport, gdzie pełnił rolę eksperta, analizując mecze Fortuna 1. Ligi.

Kontrakt trenera Adriana Stawskiego będzie obowiązywał do końca sezonu 2025/26 z opcją automatycznego przesłużenia w razie awansu do 2. ligi.

Serdecznie witamy trenera Adriana Stawskiego i życzy mu wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie oraz profesjonalizm przyczynią się do dalszego rozwoju i sukcesów naszego klubu.